Sklenené prístrešky

Vysoký počet rôznych realizácií zo skla nás posunul podstatne ďalej a čoraz populárnejšie sa stávajú sklenené prístrešky lmmont.sk. Tie sa najskôr realizujú ako už asi tušíte v exteriéri, no je možné ich aplikovať aj v interiéri napríklad pri poschodiach. Tieto prístrešky ponúkajú dokonalú ochranu pri padajúcom predmete, kde je použité pre tieto prístrešky špeciálne dvojvrstvové lepené bezpečnostné sklo, ktoré pri rozbití ostane nalepené pomocou aplikovanej fólie, ktorá je schopná udržať toto poškodené sklo až do chvíle, kým dôjde k jeho oprave, teda výmene, čím črepiny z tohto skla nevypadnú.

rozbité sklo

Takéto sklo dokáže dostatočne ochrániť osoby pred padajúcim predmetom, čo v podstate znamená, že neumožní predmetu cez toto sklo prepadnúť. Čoraz viac moderných stavieb je takýmito sklenenými prístreškami vybavených, čím dosiahnú tieto priečelia domov plnohodnotné denné svetlo a terasy doplnené o sklenené prístrešky a teda strechy, dostanú nadýchaný a opticky väčší výzor. Pre ukotvenie sklenených markíz sú použité nenápadné malé kotviace body, ktoré nijako nenarúšajú celkový vzhľad skleneného prístrešku.

sklenené ochrany medziposchodí

Samozrejme realizácie sklenených prístreškov prinášajú aj mnoho iných variantov kotvenia tohto skla kde je možné sklenený prístrešok osadiť na nosné konzoly ale aj zavesiť ich aj na takzvané tiahla, ktoré toto sklo dostatočne bezpečne udržia a zabezpečia bezpečný prístrešok. Je vhodné realizáciu skleneného prístrešku vopred konzultovať z dôvodu už takmer samozrejmého zatepľovania budov, aby sa tak predišlo zbytočným komplikáciám pri tejto realizácii skleneného prístrešku. Pre realizáciu skleneného prístrešku je možné použiť číre ale aj mliečne sklo, ktoré poskytne dostatok prirodzeného svetla ako aj číre sklo, no s nadhľadom miernej ochrany pred priamymi slnečnými lúčmi. Realizujte zo skla a vychutnávajte si sklenené prístrešky bez nutnosti špeciálnej údržby.