Hliník a sklo spojené do jedného prvku sú vždy zárukou kvality

Budovy bez schodísk majú iba jedno prízemné podlažie, no mnohé dnešné administratívne či iné komerčné stavby sú výškové, čo znamená, že majú veľa poschodí a na tie sa však musíme dostať výťahom, ale aj schodiskom. Prekonávanie výškových rozdielov pomáhajú schody, tie sa nachádzajú vo vnútri, ale aj v exteriéri budov. Musia však mať zábradlie, je to základná požiadavka pri kolaudovaní každej stavby.

Oprieť sa o pevný bod je dôležité

LM-MONT je názov spoločnosti, ktorá sa na Slovensku venuje výrobe a realizáciám stavieb, na ktoré dodáva sklenené, hliníkové či nerezové výrobky, zábradlia, okná, dvere, steny, fasádne systémy, sprchovacie kúty zo skla, tiež sklenené zásteny, pergoly, zimné záhrady a veľa iných prvkov. Zábradlie takisto patrí k výrobkom, ktoré dodávajú na stavby doma aj v Európe, takže počas svojej existencie už nabrali mnoho skúseností. Hliník patrí k materiálom, ktoré sa dnes hojne využívajú hlavne na výrobu dverí či okien, k nemu treba však pridať aj nerez a sklo. Obidva spomínané materiály sa často vyskytujú vo forme zábradlia na schodiskách.

Vo vysokých budovách sú schody nutnosť a tie, samozrejme, majú aj zábradlie. To môže byť v modernom poňatí a vyrobené z nerezu, no veľmi efektná je kombinácia so sklom, kedy celý prvok dostane výzor nadčasového a elegantného doplnku. Zábradlie musí plniť funkciu opory, a preto je nutné, aby bolo bezpečné a pevné, čo zaistí zabradlie na schody kotvenie stĺpikov ako nosnej konštrukcie do podlahy zhora alebo zboku, v prípade spájania skla a nerezu sa sklo používa v bezpečnostnom vyhotovení a môže byť číre, mliečne, pieskované alebo v inej dostupnej povrchovej úprave.

Biela je čistá a elegantná

Obľúbenosť nerezu tkvie v jeho nadčasovom použití, neznehodnotí žiadny štýl, ba práve naopak, dodá eleganciu a lesk aj nudným a nepríťažlivým interiérom či exteriérom. Nevyžaduje si žiadne náročné ošetrovanie, stačí jednoduché bežné utretie mokrou utierkou, aby sme zotreli nečistotu, a potom len preleštenie špeciálnym prípravkom na nerez. Takáto jednoduchá údržba mu zaistí dlhé roky rovnaký vzhľad a funkčnosť.