WWW

Webová stránke je vlastne dokument, ktorý je možné pomocou webového prehliadača zobraziť na displeji počítača alebo notebooku, či už aj na mobile. Sú obvykle poskytované v rámci Word Wide Webu. Informácie sú prezentované vo forme hypertextu, ktorý je vytvorený použitím značiek HTML alebo XHTML. Stránky sa skladajú z textu, multimediálnych dát, napríklad obrázkov, videí, zvukov a podobne, ale aj z odkazov, ktoré umožňujú prechod na iné webové stránky.
Môžu byť uložené v podobe súborov na pevnom disku alebo ich poskytuje webový server prostredníctvom počítačovej siete alebo internetu, kde sú prenášané pomocou protokolu HTTP.prehliadanie internetu
Webové stránky môžu byť statické. Tieto obsahujú rovnaký obsah a sú uložené v súboroch. Ďalším typom sú dynamické. Dynamické menia svoj obsah v čase a vytvárajú program na strane webového serveru. Stránka sa môže meniť aj priamo v prehliadači použitím skriptovacích jazykov, Javy, ActiveX a ďalších technológií.
Úspešnosť webových stránok záleží nielen na kvalite technického a grafického spracovania, obsahu webu alebo aktuálnosťami informácií, ale aj na sieti kontaktov, ktoré webové stránky združujú. www známe slovoČím viac je daná webová stránka obľúbená na iných webových stránkach, ktoré na ňu odkazujú, tím lepšie je web hodnotený vyhľadávačom a je zaraďovaný na vyššie pozície vo fulltextovým vyhľadávačom. Odborné spracovanie či prepracovanie webových stránok je komerčná služba.
Podľa toho, aký operačný systém máme v našom počítači, ide aj výkonnosť daných webových stránok. Čím vyšší procesor v počítači, tým rýchlejšie spracovanie. Ak máme pripojenie na internet a často navštevujeme webové stránky, je lepšie mať vysokorýchlostný internet, aby sa nám webové stránky načítavali omnoho rýchlejšie.
Na webových stránkach už vieme pozrieť hádam úplne všetko. Nejde len o nákupy na rôznych stránkach s oblečením alebo takzvaných e-shopoch, vieme si na nich pozrieť aj rôzne recepty, či autobusové alebo vlakové spojenia, rôzne telefónne čísla a ponuky webových stránok našich operátorov na telefóny. Cez webové stránky bánk vieme kontrolovať výpisy účtov a platiť faktúry. Vieme nakupovať z pohodlia domova a nemusíme nikde chodiť a naháňať sa z jedného obchodu do druhého.
Internet a webové stránky nám uľahčujú bežný život. Existuje už toľko veľa webových stránok, niekedy ani nevieme už, ktorú webovú stránku chceme navštíviť. Vývoj internetu aj možností cez internet stále napreduje a vyvíja sa, takže môžeme očakávať ďalšie novinky a mnoho ďalších webových stránok.