Založiť novú firmu nie je jednoduché

Pri podnikaní je dosť náročný už jeho samotný začiatok spojený s byrokraciou a zakladaním. Novozaložená firma sa musí zapísať do Obchodného registra, aby mohla legálne vykonávať obchodné činnosti. Pri zápise musí byť preverený jej zakladateľ (alebo spoločníci v prípade s.r.o.). Postup pri zápise eseročky do OR SR môže trvať aj mesiac. A aj to v prípade, ak sa pri dokladaní dokumentácie nevyskytnú nejaké ťažko splniteľné byrokratické prekážky. Navyše pri zakladaní s.r.o. musia spoločníci splatiť základné imanie v minimálnej výške 5 000 eur.

Papierové peniaze, doláre

  • Spoločníci tu za obchodnú spoločnosť neručia svojim osobným majetkom, ale práve týmto základným imaním.

Netreba zabúdať, že založená obchodná spoločnosť by mala byť aj platiteľom DPH a čerpať z toho rôzne pre podnikateľa atraktívne výhody. Firma by sa v takomto prípade mala zaregistrovať na daňový úrad. Pri zakladaní a zapisovaní eseročky do Obchodného registra (OR SR) sa musí spoločník, resp. konateľ, zakladateľ preukázať takisto živnostenskými opatreniami pri výbere konkrétneho predmetu podnikania.

Skrátka zakladanie firmy je dlhodobý a náročný proces, čo v dnešnom podnikateľskom svete, kde rozhoduje rýchlosť, značí pre mnohých potenciálnych biznismenov problém. Proste nie je čas čakať na to, kým zakladaná s.r.o. prejde zápisom do OR SR. A práve toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo existujú firmy na predaj https://41business.com/predaj-ready-made.

Usmiaty podnikateľ

Rýchla možnosť, ako začať s podnikaním. Kúpiť si predzaloženú spoločnosť. Pokiaľ máte pri kúpe strach, že kupovaná firma môže na vás previesť nevybavené pohľadávky a záväzky zo svojej minulosti, práve pre vás sú tu ready made s.r.o.

Väčšinou ide o novozaložené firmy, ktorých účelom je to, aby sa predali ambicióznym podnikateľom. To teda znamená, že nemajú za sebou žiadnu obchodnú históriu. Výhodou však je, že prešli kompletným založením, sú zapísané v OR SR, majú zaplatené základné imanie a sú zaregistrovaným platiteľom DPH.