Zmenou k lepšiemu životnému štýlu

Náš životný štýl nás ovplyvňuje do takej miery, že si to ani neuvedomujeme. Každý deň sa náhlime do práce, v práci nás tiež niekto "naháňa" a keď sa vrátime domov, tak tiež nemáme pokoj. Takýto spôsob života teda fakt nezapadá do zdravého životného štýlu.
pět smajlíků
Tu je pár motivačných informácií ako by sa náš život zmenil keby sme upravili svoje zvyky:
‐          začali by sme inak myslieť, cítili by sme sa oveľa lepšie
‐          naše sebavedomie by oveľa vzrástlo
‐          posilnili by sme naše srdce
‐          zvládli by sme toho urobiť viac za rovnaký čas

Veľa z nás ale nemôže upraviť svoj denný režim natoľko, aby sme sa mohli venovať aj iným veciam. Avšak keby sme ich aspoň trochu upravili, získali by sme čas na maličkostiach.
západ slunce za mužem
Tu je pár typov ako na to:
‐          Pri zobúdzaní hneď vstať z postele a ponaťahovať sa. Tým že si natiahneme svaly, si naše telo bude myslieť, že sme "dominantnejší" a tým bude aj naše sebavedomie väčšie.
‐          Nekarhať sa za maličkosti. Napríklad, že ste zabudli niečo kúpiť. Skrátka si povedzte ok, idem znova alebo to kúpim zajtra.
‐          Zbytočne sa nestresovať. Pokiaľ v práci niečo nestíhate alebo na vás niekto tlačí, skrátka na to nemyslite, nalaďte sa pozitívne a myslite na to, že to stíhate s prehľadom. Keď je tak nastavená myseľ, odzrkadlí sa to aj na činoch.
‐          Odreagujte sa. nemusí to znamenať ísť sa zabaviť do klubu. Môžete si pri ceste domov zaspievať svoju obľúbenú pieseň alebo sa venujte vašej obľúbenej činnosti. Keď sa uvoľníte, hneď sa budete cítiť lepšie
Pokiaľ nie sme spokojní s našim životným štýlom, je tu mnoho spôsobov ako ho zmeniť.
žena u stromu
Treba sa len rozhliadnuť okolo seba a vidieť veci, ktoré sme pred tým nevideli. Možno by sme si išli radi zacvičiť na workoutové ihrisko neďaleko nášho domova, ale bojíme sa, že budeme odcudzovaní alebo na smiech. Tak to určite nie je. Treba sa premôcť a ísť tam aj na úkor tohto pocitu a už po tretej alebo štvrtej návšteve tam budete chodiť s radosťou a nebudete si pripadať na smiech. Treba len začať a väčšina už príde sama.