Druh životného štýlu

Druh životného štýlu je v našich životoch veľmi dôležitý. Má vplyv na to ako sa ráno zobúdzame, ovplyvňuje to ako konáme a tým utvára náš život. Všeobecne platí, že ľudia, ktorí žijú viac aktívny život, ktorí športujú, sú šťastnejší a ich zdravotný stav je oveľa lepší ako u tých, ktorí len sedia alebo sa veľmi nehýbu.
 relaxační cvičení
Športovaním zlepšujeme svoju fyzickú výkonnosť, vytrvalosť, koordináciu svalov a v neposlednom rade aj naše myslenie. Cítime sa celkovo fit a sme pozitívne naladený. Taktiež posilňuje srdce, zlepšuje dýchanie a do tela uvoľňuje prospešné hormóny. Existuje mnoho druhov športov. Niektoré môžeme vykonávať celoročne, iné zase len sezónne. Niektoré vyžadujú určité doplnky, na iné zase nepotrebujeme nič dokupovať.
 grilovaný losos
Vybrať si môžete naozaj zo širokej škály športov. Napríklad plávanie zlepší dýchanie, posilní srdce a posilňujete celé telo. Pri behu sa zlepšuje vaša výdrž a taktiež posilňujete vôľu pretože aj keď ste v momente, že už veľmi nevládzete, stále sa snažíte ísť ďalej a ďalej. Pri cyklistike zase dostávajú zabrať najmä nohy a čiastočne sa posilňuje aj brucho.

Rovnako sa posilňuje aj výdrž a srdce ale takýto efekt je pri každom športe. A možno by vás ani nenapadlo ako môže byť skákanie cez švihadlo efektívnym. Práve táto aktivita patrí medzi vrhol v spaľovaní kalórií.
 
Všetky takéto športy zapadajú medzi kardio cvičenia. To znamená, že sú zamerané najmä na spaľovanie tukov a chudnutie. Preto ak máte nadváhu alebo sa vám nepáči množstvo tuku na vašom tele, sú tieto aktivity práve pre vás. Samozrejme len šport nestačí.

Dôležitá je aj zdravá strava. Tá tvorí až 60% z celkového úspechu. Preto ak máte jasne definovaný cieľ, treba sa ho držať a nenechať sa vyviesť žiadnou maličkosťou. Začiatok býva vo všetkom ťažký ale keď zotrváte, odmena bude stáť za to.