Zdravá strava na prvom mieste

Životný štýl každého z nás je rôzny. Niekto si žije pohodový život bez problémov, o všetko má postarané a o nič sa netrápi pretože to zaňho robia druhý. Na druhej strane niekto zase žije náročný život, čo sa týka financií aj rodinnej situácie.
 zdravá výživa
Rovnako rôzne to je aj v prípade stravovania. Tu je viacero rôznych skupín a to:
a)      zástancovia zdravého životného štýlu– táto skupina ľudí sa drží zásad zdravého stravovania. To znamená, že ich jedálniček tvoria zdravé potraviny, v prvom rade zelenina a ovocie, z mäsa je to prevažne kuracina a doplnené o zdravé tuky a oleje, čo môžu byť ryby a rôzne druhy orechov.

b)      ľudia, ktorým je jedno čo zjedia– takýto ľudia nemajú problém zjesť čokoľvek či to je zdravé alebo nie. Takto nad tým nerozmýšľajú a skôr si potraviny vyberajú podľa toho čo im chutí. Väčšinou sú priemernej alebo mierne obéznej postavy.

c)       ľudia, ktorý sa doslova prežierajú– táto skupina ľudí sa vyznačuje svojou obezitou a to už na prvý pohľad.  Jedia často, vo veľkých dávkach a najmä nezdravé suroviny. Môžu to byť zapríčinené stresom ale môže to znamenať aj zlyhanie jedinca v psychologickej rovine.

d)      vegáni a vegetariáni– táto kategória je trochu iná. Dá sa povedať, že zapadá do prvej ale z toho dôvodu, že vegetariáni jedia bežné výrobky okrem mäsa a vegáni nejedia žiadne živočíšne výrobky ako napríklad mäso, mlieko, syry, vajcia. Zase na druhej strane môžu konzumovať nezdravé potraviny ako napríklad sladkosti, čipsy či nutela. Tým pádom táto kategória nezapadá ani do jednej zo spomenutých.
 snídaně müsli
Niekto je so svojou postavou spokojný, niekto by niečo zmenil a niekto by da najradšej zmenil na nepoznanie. Tak či onak, každý si je strojcom svojho šťastia. Každý vieme ako vyzeráme a každý vieme aké máme možnosti. Je už len na nás čo stým urobíme. Príležitostí máme dosť.