Pre začiatok: Stavebné púzdra

Vďaka nim ušetríte naozaj veľa miesta a otvorené dvere vám rozhodne nebudú prekážať. Ani nemusí byť takmer nič vidieť, ak si to vy sami nebudete želať. Ideálne je, nechať si ich zabudovať už vo fáze hrubej stavby alebo do nových priečok pri rekonštrukcii.

Stavebné puzdro je vlastne konštrukcia, ktorá umožňuje závesným posuvným dverám elegantne zájsť do steny, tak ľahko ako keď zaparkujete vozidlo do svojej garáže. Vďaka tomuto riešeniu získate rovnaký priestor vpravo i vľavo, takže tu môžete zavesiť obrazy alebo mať aj ďalší nábytok.

nápis na dveřích

Ak milujete sklo, môžete tu mať aj sklenené dvere, ktoré budú púšťať dovnútra aj von dostatok denného svetla alebo môžete vyskúšať variant v spojení s iným prírodným materiálom. Ideálne variantom je bezpochyby drevo.
Stavebné púzdro vám zaistí bezproblémový pojazd všetkých typov dverí. Vyrába sa v štyroch modelových radách: NORMA, LATENTE, EMOTIVE a novinka AKTIV. O tom, ktorý typ je vhodný práve pre vás, sa môžete poradiť s odborníkmi.
skleněné dveře
üLATENTE – zárubne sú v rovine s obrysom steny
üEMOTIVE – rada je určená pre bezzárubňové stavebné puzdro, používa sa hliníkový rámček
üAKTIV – variant, ktorý je úplne bez zárubne

Vyrábajú sa v dvojitom prevedení do murovanej priečky a do sadrokartónu. Potom ešte musíte rozlíšiť, či budete mať dvere jednokrídlové alebo dvojkrídlové. Najbežnejší je variant ŠTANDARD, ktorý je určený pre jednokrídlové. Oproti tomu stavebné puzdro KOMFORT je určené pre dvojkrídlovú variantu. Každý si jednoducho príde na svoje, záleží len na riešení vášho interiéru.

Aké majú prednosti?

Je to elegantné riešenie, ktoré vám umožní oddeliť priestor alebo ho zase veľmi jednoducho otvoriť. Ďalšou prednosťou je veľmi tichý spôsob otvárania. Navyše sú úplne bezbariérové, preto sa hodia pre rodiny s deťmi, seniorov alebo vozíčkarov. Hlavne vám ušetrí veľké množstvo miesta. Vyriešite tak aj atypické priestory. Ponúkajú vám maximálne pohodlie, úsporu miesta a odľahčený dizajn.