Zlaté časy plné naivity, zábavy a zdravého rebelantstva

•         V podstate každý má nejaký životný štýl, aj pokiaľ vravíme o tom najnudnejšom, aj to je cesta, ktorú si človek zvolil. Niekto zasa naopak, žije na plné obrátky, až je neopatrný. Vo veľa prípadoch však ľudia životný štýl počas prestupu z detstva do puberty a z puberty do dospelosti zmenia.

modní tričko

Ale určité charakterové vlastnosti, či naše chápanie sveta, nás sprevádzajú celý život.  Myslím si, že ľudia, ktorí nás skutočne majú radi, si na tieto naše vlastnosti a chápanie zvykli a chýbali by im. No je v poriadku, ak sa zbavíme určitých chýb či nedomyslených názorov a omylov a pocítime túžbu byť rozumnejším človekom.

•         V krátkosti by som chcel opísať cestu pubertou, ktorej som sa nevyhol ani ja.
Končila základná škola, mali sme pätnásť a konečne prichádzali letné prázdniny. Najkrajšie možné obdobie pre každého. Konečná rozlúčka s deväťročným režimom základnej školy, leto a pubertálne zážitky pred nami, po lete nástup do nového prostredia. Človek konečne začína pocitovať i túžbu vyjadriť seba samého pred okolím. No ešte nie smerom, kedy chce lepšie vzdelanie, či postup v kariére. V tom období chce ukázať, že nie je žiadnym „šprtom“ a že má zmysel pre poriadnu zábavu, no má aj svoj vyhradený postoj a štýl. Skrátka chce prejaviť, že sa z neho kryštalizuje zábavná osobnosť, ktorá má však aj svoj smer a postoj k životu i k spoločnosti okolo seba. Túžime vyjadriť i určitú rebéliu voči svetu, učiteľom, či každému, kto predstavuje autoritu. Považujeme to za potrebné a sme v tom naivnom opojení kedy veríme, že skutočne budeme môcť zostať slobodní, divokí, všetko zmeníme a celý svet sa z nás „pokaká“. Myslíme, že každého zaujímame len my.

hip hop

V tom období som to cítil rovnako. Veril som, že zrovna ja som ten spravodlivý Jánošík a pán Zábava v jednom. V útlejšom veku som bol považovaný za tichého a nenápadného chlapca. Mojich spolužiakov už začali oslovovať rôzne štýly, prevažne Hip-Hop a Rap. Ja som zostával tým nenápadným chlapcom ďalej , no mal som chvíle, kedy som sa vedel zbúriť. Od štrnástich som poriadne vystrčil rožky a keď som mal pätnásť, cez letné prázdniny som mal kamaráta punkera. Punk oslovil aj mňa, isiel som k nemu a za hodinu som vyšiel s červenými rozcuchanými vlasmi a reťazou okolo skrátených rifiel. Pamätám si, že v ten deň som išiel domov po poľnom teréne, nie cez mesto, pretože som sa bál reakcie okolia :D. Životný štýl a názor punk ma potom sprevádzal až do dvadsiateho roku života.