5 najlepších európskych dovolenkových destinácií

Namiesto neustáleho omieľania o tom, aké je Paríž, Barcelona či Londýn úžasné miesto na dovolenku v Európe, vám chceme predstaviť trochu netradičnejší zoznam 5 najlepších dovolenkových destinácií v Európe. Poďme teda na zoznam:

skotsko

1.       Le Havre, Francúzsko– Ak chcete zažiť letný dovolenkový sen, navštívte Le Havre vo Francúzsku. Mesto vám predstavuje unikátnu zmes novej a starej architektúry. O to sa zaslúžilo hneď niekoľko svetoznámych architektov, ktorý vtiskli pečať svojho umenia do tváre tohto krásneho mesta.

2.       Paphos, Cyprus– Paphos a Cyprus celkovo je často prehliadaný ľuďmi, ktorý chcú zažiť peknú dovolenku. Možno je to preto že naokolo je hneď niekoľko skvelých dovolenkových destinácií. Grécko, Taliansko a Malta si berú kúsok z turistického ruchu a ukracujú tým tak skvelé miesto akým Paphos na Cypre nepochybne je. Zažite Cyperskú atmosféru romantiky, hradov, kostolov a kláštorov kombinovanú s bielymi plážami a modrým morom aj vy.

železnice

3.       Moldavsko– Moldavsko je krajina, ktorá sa z turistického pohľadu neteší veľkej obľube, pravdepodobne preto, lebo ľudia nevedia čo všetko môže ponúknuť. Moldavsko je preslávené najmä vďaka svojim skvelým vínam, ktoré sa tešia celosvetovej obľube.

4.       Alantejo, Portugalsko– Portugalsko sa v poslednej dobe teší veľkej popularite od turistov. Portugalsko je jedna z najlacnejších krajín Európy. Oblasť Alanteja vám predstaví portugalsko v tom najlepšom možnom svetle. Užijete si nádherné mestá i neporušenú prírodu, ktorá ich obkolesuje.

jachta

5.       Galicia, Španielsko– Ak vám niečo hovorí pojem Camino de Santiago – slávna pútna cesta s tradíciou od 9teho storočia našeho letopočtu, tak aspoň trochu musíte poznať aj pojem Galicia. Ide o svätyňu, ktorá bola vybudovaná na počesť jedného z apoštolov. Galicia je krásne miesto, na ktoré nezabudnete.
Vidíte, že naša Európa má mnoho tvárí a má čo ponúknuť aj mimo tých najslávnejších destinácií. Neváhajte pre to a vyberte sa objavovať jej skryté krásy.