Železničná spoločnosť Slovensko začne poskytovať elektro-bicykle

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) prichádza s novinkou, ktorá možno poteší viacerých moderne zmýšľajúcich ľudí. Ak budete cestovať na trase Senec- Bratislava- Petržalka, pravdepodobne vás bude očakávať čerstvá služba spojená s výpožičkou elektrického bicykla.

dav

Služba bude poskytovaná v skúšobnom období od 24. septembra do 12. októbra 2018 a jej budúcnosť ukáže záujem cestujúcich za daný servis zaplatiť. Aktuálne má ísť o 6 kusov bicyklov na jeden vlak. Teda z hromady cestujúcich môže túto novinku ohttps://pixabay.com/sk/bike-akt%C3%ADvny-odpo%C4%8Dinok-pobre%C5%BEie-3601694/dskúšať celkom šesť šťastlivcov. Bude to vhodná voľba hlavne pre tých, ktorých od vlakovej stanice čaká ešte kus cesty. Celkový počet dostupných elektrických bicyklov sa zatiaľ odhaduje na 12. Prísť do práce či do školy včas a plný elánu by tak bolo možné i na základe využitia a uchytenia tejto novinky v praxi. Servis to zrejme so svojim biznisom myslí vážne, zákazníkom chce ísť skutočne v ústrety, veď elektrický bickykel si môžete požičať dokonca na niekoľko dní.

Po skončení skúšobného obdobia tohto projektu výsledný efekt ohodnotí ZSSK a na základe toho sa rozhodne i o jeho ďalšom osude. Poprípade môže ísť o vylepšenie a doladenie niektorých možných chýb či nejasností, ktoré by s daným servisom alebo dopravou vznikli. Dôležitý je však v prvom rade záujem cestujúcich, respektíve počet záujemcov a výsledná tržba vychádzajúca zo spomenutých služieb.

bicykl

Požičávanie elektrických bicyklov bude možné v spolupráci so spoločnosťou Antik Telecom. Jej riaditeľ informoval, že doporučenou dobou k výpožičke sú maximálne 3 dni. Myslím si však, že je to celkom bohatá ponuka. O to viac príležitostí dostanú aj ostatní cestujúci, ktorí by takýto odvoz do svojej práce či školy chceli odskúšať takisto. Podľa aktuálnej charakteristiky tejto služby to vyzerá, že by mohla nájsť svoje pravidelné využitie a svoj biznis rozšíriť.
Ale to sa dozvieme až po skúšobnej dobe.