Viete čo všetko škodí vašim vlasom?

Vlasy sú ozdobou každej ženy. Nádherná hustá lesklá hriva – ktorá z nás po takej netúži. V snahe mať zdravé, husté a krásne vlasy robíme čokoľvek. Skúšame rôzne šampóny, zábaly, rôzne kondicionéry,… Chceme dodať vlasom všetko čo potrebujú len aby sme sa nimi mohli pýšiť. Pritom im škodíme a ani si to neuvedomujeme.

dlouhé vlasy

Čo ničí naše vlasy.
Farbenie, odfarbovanie, melír– zmena je život. Raz máme blonďavú hrivu a následne zatúžime po tmavšom odtieni. Farby na vlasy sú plné chémie, ktorá vlasom jednoznačne škodí. Preto používajte len kvalitné farby, ktoré škodia tiež, ale nie v takej miere ako tie menej kvalitné. Farbením na vlasy pridávame pigment – táto procedúra nie je veľmi škodlivá. Odfarbovanie je pre vlasy namáhavejšie. Odfarbovaním, alebo melírom sa pigment z vlasov odstraňuje. Vlas sa tak stáva tenším, jemnejším a krehkejším.

Kulmovanie, žehlenie– kulmy aj žehličky na vlasy produkujú teplo. Vplyvom tepla sa narúša štruktúra vlasu. Vlas sa vysušuje a je náchylnejší na lámanie.
Fénovanie – vlasy zmyť, rýchlo vyfénovať a utekať von – ako často to takto robíte? Fénovať by ste mali vlasy z väčšej vzdialenosti. Horúci vzduch mokrým vlasom nerobí dobre – sú krehkejšie a suchšie. Mokré vlasy fénujte mierne teplým vzduchom, nie horúcim.

Mokré vlasy– mokré vlasy sú náchylnejšie na poškodenie než suché. Pokiaľ si mokré vlasy triede uterákom, žmýkate robíte zle. Narúšate tak štruktúru vlasu. Vlasy nechajte voľne vyschnúť. Hrebeň vezmite do ruky až keď sú vlasy suché. Nerozčesávajte ich kým sú mokré.
Účesy– zložité účesy vlasy namáhajú. Ak nosíte často cop, vrkoč, alebo drdol máte vlasy stále stiahnuté čo im nerobí dobre.

hřeben

Predlžovanie vlasov– mať dlhé vlasy dnes už môžete aj po jednej návšteve kaderníctva. Predlžovanie vlasov je ale tou najškodlivejšou procedúrou, ktorou môžete svoje vlasy zaťažiť. Vlasy pod záťažou pridaných vlasov môžu začať vypadávať, lámať sa a ohrozené sú aj vlasové folikuly (korienky), ktoré môžu vypadnúť.