Babičky a vnúčatá

Avšak, babičky sú odlišné.
Moderná babička je žena vo veku od 50 – 60 rokov, ktorú nemôžete volať stará. Má veľakrát prácu, zamestnanie, záľuby, je aktívna a plná energie. Nemôže sa ešte sústavne venovať vnúčatám. Ak si ale nájde nato čas, je to radosť pre oboch. Rozdá sa svojim vnúčatkám tak ako nik . Učí ich rozprávkami, kresbami, rozhovormi.

babička

  • Vnúčatá milujú svoje babičky .
  • Babičky milujú svoje vnúčatá

Ale  aj babička , ktorá je na dôchodku , má svoj vlastný život .Vlastné záľuby a plány- jogu každý druhý deň, pôjdu do divadla so svojimi priateľmi ,v piatok večer a cestuje do Egypta budúci týždeň. Jej život je plný jej plánov a snívaní.
Moderná babička sa teší každému momentu života, pretože si ho vie už vážiť. A potom deti vyhlásia, že sa musí všetko vzdať a venovať sa jej vnukovi. A často táto požiadavka znie nie vo forme otázky či prosby. Deti sú sebecké, začnú sa rozhodovať za matku, čo má ona robiť a pokúšajú sa ju podriadiť záujmom svojej vlastnej rodiny. A ani sa nesnažia zistiť, čo ich mama chce. Predpokladá sa, že to je len babička, ak náhodou odmietne -je sebecká, pretože nechce sedieť s ich dieťaťom. Mnohé babičky, napriek svojim vlastným túžbam, opustia všetko a venujú sa svojmu vnukovi, alebo vnučke. Ale môže babička odmietnuť takúto prosbu bez viny a kritiky od detí? Má na to právo ?

Všetci mladí rodičia by mali pochopiť jednu jednoduchú vec: starať sa o dieťa je zodpovednosťou tých, ktorí sa rozhodnú dať im život. Ak chcete mať dieťa, mali by ste okamžite zvážiť otázku, kto s ním bude doma a ako zabezpečíte jeho pobyt, keď pôjde žena do práce.

prarodiče

V skutočnosti by sa vaši rodičia nemali obetovať za vaše deti. Môžu, ale nemusia- a to je veľký rozdiel. Môžu vám vždy pomôcť v núdzových situáciách, určite  nebudú opúšťať ani vás ani milovaných vnukovi v ťažkostiach, ale berte to  skôr ako bonus, dar, a nie záväzok.

Babička je dôležitým členom rodiny, deti musia s ňou komunikovať a naopak. Babička sa s deťmi podelí o múdrosť a deti naplnia život svojej babičky  zábavou a radosťou. Dobrovoľne, na základe vlastného rozhodnutia.