Škodlivé jesenné návyky: čím ich nahradiť

Aké „nezdravé“ pokušenia nás prenasledujú najčastejšie na jeseň? Pozrime sa na najčastejšie odpovede ľudí.

cesta

  1. Náhla túžba minúť peniaze.

V bežnom živote som dosť šetrný. Ale keď príde jeseň, cítim sa smutné. A tu to začína! Ako keby som bol blázon, kupoval som veci v obchodoch, ktoré skutočne nepotrebujem. Je nemožné sa zastaviť! Zdá sa, že ak budem mať všetky tie roztomilé drobnosti, urobia mi môj život krásnym.

podzim

  1. Izolácia od ľudí.

Zostávam doma, aj keď viem, že môžem ísť von a robiť niečo zaujímavé. Idem si kúpiť jedlo, potom idem domov – a tak môj víkend prechádza.

  1. Potreba počúvať smutné piesne.

Asi každá dievčina v mobilnom telefóne má niekde skryté „žalostné“ piesne. Tu, ako v mnohých iných veciach, je dôležité zastaviť sa v čase.
Vo východnej filozofii sa verí, že ak budete venovať pozornosť rytmom, ktorými príroda žije a bude nasledovať ich, namiesto toho, aby im odolávala, dá nám silu. Starodávna indická veda o živote vidí hlboký zmysel vo zmenách a večnej rutine života: od tepla po chlad, zo dňa na deň, od mladosti až po vek. Preto bude pre obyvateľov Západu oveľa jednoduchšie žiť, ak prevezme túto vlastnosť: ctiť zmeny v prírode. Mnohí z nás inštinktívne začnú na jeseň robiť niečo, čo pomôže ľahko prežiť toto obdobie. Naším hlavným cieľom v tejto dobe bude „udržať oheň v krbe“. A to dosiahneme skutočnými, správnymi a otepľujúcimi jesennými návykmi .

strom

  1. Pozrite sa na otvorený oheň častejšie. Je dôležitá pre duševné zdravie rovnako ako pre fyzické.
  2. Pite teplý zázvorový čaj a nejedzte surové šaláty ani predhriate včerajšie jedlo. Podľa názoru ajurvédskych nasledovníkov nie je v takejto potravine žiadny oheň.
  3. Zapojte sa do mobilnejších športov ako v lete.
  4. Dovoľte si, aby ste spali toľko, koľko chcete. Pre našich tak vzdialených predkov bolo 14 hodín spánku bez elektriny normou.
  5. Pokúste sa nosiť oblečenie s jasnými alebo svetlými farbami. Ako píše Katy Silkoks, „príliš veľa odevov je čiernych a budete mať pocit prázdnoty a opustenia v rozsiahlom priestore a tento pocit je v zime taký pochmúrny.“