Spánok ako na obláčiku

Či už si zariaďujete novú spálňu alebo ste sa rozhodli vymeniť vašu starú posteľ, stále by ste mali dôkladne popremýšľať nad vhodným výberom matraca.

Pretože pri kúpe postele to nekončí…
Najlepšie spravíte ak si pôjdete matrac odskúšať priamo do obchodu. Uvidíte priamo, či je tvrdý alebo mäkký, pružinový, biely a či je to vhodná veľkosť na vašu posteľ. Môžete sa naň posadiť, kľudne aj ľahnúť si a vyskúšať, či je to pre vás ten vhodný spoločník na najbližších x rokov.

matrace

Dobrý matrac je ten, ktorý vydrží minimálne 5 rokov bez toho, aby sa „vyváľal“ alebo lepšie povedané, aby sa na posteli neležalo ako vo vani. Preto odporúčam popýtať sa svojich známych akej značky majú matrace, koľko ich majú a v akom stave sa nachádzajú. Tieto informácie vám vedia poskytnúť aj rôzne recenzie a diskusie na internete. Dobre urobíte, ak si preskúmate informácie o matraci aj na internete ešte pred kúpou. Pretože v obchode vás budú nahovárať, len aby predali.
Každý z nás má osobité predstavy, preto sa nedajte nahovoriť na matrac len preto, že ho má aj vaša najlepšia kamarátka.

Aká tvrdosť?
Čím je človek starší a ťažší mal by mať tvrdší matrac. Ale zároveň aj deti by mali mať tvrdý matrac pre ich správny vývin. Ja si jednoznačne myslím, že tvrdší matrac je výhodnejší hneď z dvoch dôvodov. Nevyleží sa tak rýchlo ako mäkký alebo pružinový matrac a zároveň podľa výskumov je dokázané, že tí ľudia, ktorí spia na tvrdom matraci sa cítia ráno menej dolámaní ako tí, čo spia na mäkkom matraci.

zámek

Cena nerovná sa kvalita
Toto si môžeme všimnúť aj na iných produktoch a službách. Aj keď si priplatíme, nie je to zárukou výnimočnej kvality. Samozrejme sú aj výnimky, ale nie je ich moc veľa.
Tvrdé matrace podporujú chrbticu a preto sa nazývajú aj ortopedické matrace. Jedným z nich je aj Matrac s BIOGREEN penou MARIKA. Ani jeho cena nie je najvyššia. Taký priemer. Stredná cesta.
Ešte k tomu ako bonus obsahuje prírodné oleje z kokosových orechov, ľanu a lanolínu. Je bio, čo je v dnešnej dobe veľmi prospešné. Veľkosť si môžete vybrať a podľa toho vám bude určená aj cena. Poťah sa dá odzipsovať a vyprať. Nosnosť do 120 kg je myslím postačujúca.
Ja si myslím, že neoľutujete…