Nepriateľka všetkých žien

Sú to tie najhoršie dni mesiaca. O tom niet pochýb. Keď sa k tomu pridá ešte aj týždenný predmenštruačný syndróm, začínam uvažovať, že muži sú ozajstní hrdinovia, že to s nami a našimi hormónmi zvládajú. Je pravda, že u každej ženy je priebeh trochu iný. Niektoré to prežijú len tak mimochodom, bez bolestí za tri dni. Tie, ktoré toľko šťastia nemajú trpia aj sedem dní v bolestiach a veľkých kŕčoch. Pomoc v týchto situáciách nebýva ľahká. Hlavne neexistuje žiadna univerzálna pomoc pre každú z nás. Napriek tomu je tu pár overených trikov ako si v rámci   možností zmierniť toto utrpenie:

rozrušenost

1.       termofor – inak povedané, kto neskúsil, nepochopí. Sú dve verzie tohto pomocníka. Buď si ho môžete kúpiť v obchode alebo vyrobiť doma. Ako? Jednoducho. Do veľkej ponožky nasypeme ryžu prípadne nejakú strukovinu, dáme na pár minút ohriať do mikrovlnnej rúry a už len priložíme na boľavé brucho.
alternatíva – rovnako dobre môže fungovať aj fľaša s teplou vodou alebo prúd teplej vody počas sprchovania. Všeobecne všetko teplé priložené na spodnú časť brucho by malo povoliť kŕče.

2.       čaj pre ženy – ďalší malý zázrak. Z vlastných skúseností odporúčam piť aspoň dvakrát týždenne aj mimo menštruáciu avšak počas týždňa pred a počas vašich dní pokojne aj každý deň. Tento čaj, ktorý sa bežne dá kúpiť v obchodoch obsahuje vyvážené množstvo byliniek, ktoré upokojujú a tlmia bolesť. Naozaj, funguje to.

3.       dostatok spánku – tento bod je veľmi podstatný a tiež dosť obľúbený. Problém je však ten, že deň má len dvadsaťštyri hodín a povinnostiam nevysvetlíme, že sme indisponované. Preto je dôležité nebrať na seba v týchto dňoch toľko zodpovedností a energeticky a časovo náročné aktivity radšej nechať na iné dni v mesiaci. Dopriať si odpočinok je dôležité vždy, keď ale visí červená vlajka tak to platí dvakrát.

léky

4.       pohyb – ja viem. To je to posledné na čo má žena vtedy chuť a náladu. Jediné správne riešenie sa zdá byť zabalenie do deky a ničnerobenie. Tak to ale nefunguje. Pohyb podporuje vylučovanie hormónov šťastia a tým pádom sa cítite lepšie a tiež bojujete proti bolesti.
Menštruačné dni sú vrcholne nepríjemné. Našťastie je dosť spôsobov ako to zvládať lepšie. Tak šup do toho!