Faktory ovplyvňujúce výšku poistného


Pokiaľ chcete poistiť svoje vozidlo , výška poistného môže ovplyvniť niekoľko faktorov. Podľa toho sa určiť konečná suma na mesačné , štvrťročné alebo ročné platby.

kalkulačka

Ø  podľa druhu vozidla
Záleží to od toho na čo svoje vozidlo využívate alebo presnejšie o aké vozidlo sa jedná. Môžete ho využívať na osobné účely , alebo podnikateľské , alebo či je to automobil , nákladné auto , motocykel. Taktiež to môže záleží od výkonu motora , objem valcov či jeho hmotnosť , a zohľadňuje sa aj vek vozidla.

Ø  Majiteľ vozidla
Tak ako sa zohľadňuje vek auta , tak aj vek vodiča. Je to s toho dôvodu že mladší vodič má viac skúsenosti ako starší vodič , preto sa výška poistného rozlišuje. Ak mladší vodič spôsoby dopravnú nehodu , jeho poistenie bude drahšie . https://f3f.sk/co-ovplyvnuje-cenu-poistkyTaktiež sa to rozlišuje aj podľa bydliska v ktorom vodič býva. Ak býva vo väčšom meste , jeho poistenie bude drahšie , pretože je tam väčšie riziko , spôsobenia dopravnej nehody.

automobil

Ø  Iné služby k poisteniu
 
Záleží to aj od toho , čo všetko si chcete ešte pripoistiť. Môžete si napríklad poistiť čelné sklo , poistenie pri  krádeži . Ako som už písal  hore , môže sa výška líšiť aj od toho či si budete platiť mesačne , štvrťročne , alebo ročne. Ak ste dlhoročný zákazník poisťovňa Vám môže dať zľavu  až 25 percent.
 
Ø  Bez poistenia ani na krok
 
Nesmiete zabudnúť na to že bez poistenia sa nikam nesmiete pohnúť. Ak sa vydáte na cestu , bez poistenia a chytia Vás policajti môže Vám hroziť pokuta . Ak Vás chytia hrozí Vám pokuta až do výšky 3319,40 €.a ak nemáte ani zelenú kartu môžu Vám napáliť pokutu do výšky 60 eur.

pojistka
 
Ø  Príklady poistenia
 
Ak ste nespôsobili haváriu    11 Mesiacov ► 100 percent základného poistenia
                                                 48-59 mesiacov ► 70 percent základného poistenia       
                                               180 a viac mesiacov ► 50 percent základného poistenia