Privítajte úsporné LED svetlá

Technológia je v poslednej dobe viditeľne pokročila. Veď si napríklad porovnajte, aké mobily sme používali začiatkom milénia a aké smartfóny používa dnes. Z mobilu sa stal prenosný počítač a multimediálne centrum s množstvom užitočných aplikácií a s pripojením k wi – fi. Alebo napríklad ten rozdiel oproti mohutným a menej kvalitným monitorom/televízorom a dnešnými plazmovými obrazovkami, z ktorých niektoré sú už takisto „smart“. Sú to jasne viditeľné zmeny, ale jasný krok dopredu vidíme aj v osvetlení.

Pár žiaroviek

Síce ak sa pozrieme na modernú žiarovku a na tú starú, klasickú, z hľadiska ich tvaru a výzoru nejaké veľké zmeny nevidíme. Čo je ale v tomto smere dôležité- to sú pokročilejšie vlastnosti dnešných svetiel, kam môžeme zaradiť hlavne oveľa úspornejšie žiarenie a dlhšiu životnosť pri poskytovaní kvalitného svetla.

Osvetlením dnešnej doby, ktoré najlepšie odzrkadľuje tieto vlastnosti, sú LED svetlá. Úspornosť elektrickej energie a dlhšiu životnosť žiarenia dosahujú kvôli diódam, ktoré sú v týchto nových produktoch zdrojom svetla. Oproti klasickým žiarovkám dosahujú takmer 100%-ne efektívnejšiu úsporu energií a sú ekologickejšie. Podobné diódy sa zvyknú používať napríklad aj v obrazovkách, semaforoch, kontrolkách, atď. Všade, kde plnia úlohu pravidelného a dlhodobého žiarenia. Zdá sa preto logické, že tieto diódy sa začali používať aj vo svetelných produktoch.

Osvetlený priestor

Tieto diódy majú teda zároveň univerzálne využitie. A vidíme to napríklad na takom praktickom výrobku ako biele LED pásiky 2m https://www.ledprodukt.sk/35-2m-biele-led-pasy-kompletne-sady. Šikovné pásy so samolepiacim dizajnom, na ktorých sa nachádzajú práve tieto led diódy.

Pásiky sa dajú použiť takmer všade v domácnosti. V interiéri aj v exteriéri a používajú ich aj podniky, napríklad na osvetlenie baru, nejakej reklamy alebo výstavného produktu.

  • V domácnosti sa najčastejšie zvyknú používať na osvetlenie kuchynskej linky.