Mobilný dom je zaujímavým riešením

V súčasnosti sú v móde chatky a rekreačné domčeky. Dôvodom je aj fakt, že priemerná cena bežných rodinných domov je priveľmi vysoká. A nízke rozhodne nie sú ani ceny nájmov. Stále viac ľudí tak uprednostňuje alternatívne spôsoby bývania. Lacnejšie priestory ihneď k dostaniu, to sú napríklad mobilné domy Euro- mobilné domy.

Obľúbená voľba napríklad pre mladé páry, ktoré sa potrebujú čo najskôr osamostatniť a získať svoje vlastné priestory pre väčšie súkromie. Rovnako tak sa záujemcami stávajú naopak aj staršie páry, pre ktorých je ich súčasný dom zbytočne veľký a v pohode by svoje spoločné chvíle dokázali tráviť aj v oveľa úspornejšom mobilnom domčeku.

Mobilný dom, príroda

Je lacný, úsporný a ekologický

Mobilný dom šetrí náklady, navyše sa vo všeobecnosti predáva za oveľa nižšiu cenu, než klasický rodinný dom. Jeho kúpna cena býva dokonca nižšia, než ceny rekreačných chatiek.

Je mobilný

Jeho ďalšou výhodou okrem ceny a úsporných vlastností je napríklad jeho mobilita. V prípade objednávky sa už zhotovený a vybavený domček dovezie na požadovanú adresu. Bez nutnosti niečo stavať a utrácať za drahé stavebné materiály. A po čase, ak vás staré sídlo omrzí, sa dá takýto domček ľahko previesť zas na iné miesto. Svoje bývanie si doslova zoberiete so sebou.

Drevený dom

Je univerzálny

Na čo, respektíve k čomu ho chcete využiť? V ponuke totiž bývajú rôzne domčeky, s rôznym vybavením a v rôznych cenových kategóriách. Tie lacnejšie sú spravidla vhodné na sezónny, napr. rekreačný pobyt, tie drahšie s vymakanejším vybavením sú dokonca určené na spoľahlivé celoročné bývanie. Najčastejšie sa kupuje a využíva ako rekreačné sídlo (niečo ako rekreačná a dobre vybavená chatka). V iných prípadoch zas slúži ako funkčné alternatívne či „náhradné“ bývanie. V niektorých prípadoch sa zas jeho priestory využívajú ako kancelária, alebo na podnikanie.