Prirodzené lieky a prevencia voči smútku počas ťažších období

Väčšina ľudí v sebe možno nosí ten pocit, že práve na nich sa zosypáva akýsi smútok a nešťastie, zatiaľ čo ostatní okolo nich sú silní, veselí a bez problémov. Rozhodne však ide o ilúziu, nakoľko každý z nás v sebe často, minimálne v určitých obdobiach nosí nejakú ťarchu, únavu alebo niečo, s čím sa ťažšie vyrovnáva. Ako sa vraví, na človeka to raz „doľahne“ a možno tento stav trvá pár týždňov, možno rokov. Takisto ho každý z nás znáša inak a na niekom je vidieť hneď, iný ho úspešne tají a bojuje s ním.Smútok, mužská postava, hlava v dlaniach.jpg
Bojuje s tým napríklad s vedomím, že život na druhej strane ponúka aj veľa rozptýlení, zážitkov, rôznych chutí a zaujímavostí. A je len na ňom, aby tieto veci objavil a spýtal sa sám seba, ako čo najjednoduchšie prekonať obdobie ťažších alebo osamelých chvíľ a dať sa opäť do poriadku.
A niekedy samotná príčina a prioritný dôvod smútku ani nemusí byť ako z thrilleru či priamo bolestivý, ale apatické, nudné stavy tiahnuce k depresii dokážu byť výsledkom desiatok „blbostí“, ktoré nás už dlhšie sužujú a okolností akými je napr. naše okolie, zmena mesiacov, počasia, koniec dovolenky, viac povinností apod. Všetci vieme alebo minimálne tušíme, že kopec negatív prináša tiež pravidelný stres. A tu opäť platí, že najlepšou zbraňou je- odbúrať ho.
Možno sa nedokážeme a nechceme vzdať vecí okolo nás ako práca, poplatky, kariéra,… to k životu patrí. Tajomstvo však spočíva v tom, vedieť sa na druhej strane odreagovať a nájsť nie jeden, ale hneď niekoľko koníčkov či vecí, ktoré nás dokážu nakopnúť, zabaviť, uvoľniť a vyčariť aspoň nachvíľu pocit šťastia a radosti. Môže ísť o také banality ako napr. dobrý film, jedlo, masáže, kultúra, šport, no každý z vás si určite dokáže vybrať to svoje.Západ slnka, ženská silueta, optimizmus.jpg

  • Pre tých osamelejších sú tu tiež tantrické masáže, aké vám zmenia súčasný pohľad na život, význam ľudskej sexuality a vaše tlmené erotické predstavy. Je to úplne legálne, diskrétne a prospešné pre telesné i duševné zdravie väčšiny ľudí, len to treba skúsiť.