Prírodná starostlivosť o pleť

Každá pleť je vystavovaná škodlivým vplyvom, či už vonkajším alebo vnútorným. O našu pleť sa treba starať, pričom v zimnom období by mala byť táto starostlivosť zvýšená, nakoľko jej dá mrazivé počasie poriadne zabrať a pleť je častokrát dehydratovaná a vysušená. Preto jej treba doplniť vitamíny a dostatočne ju hydratovať a chrániť zároveň. V obchodoch nájdeme mnoho kozmetických prípravkov, ktoré nám môžu pomôcť, ale nie je nad prírodnú starostlivosť o pleť. Prírodné zdroje majú ešte lepšie účinky a najmä nie sú vyrábané chemicky, tak ako bežne dostupné kozmetické produkty.

med

Citrón
Jedným z najbežnejším prírodným produktom, ktorý používame na pleť je citrón. Táto plodina je bežne dostupná v každom obchode, nie je drahá a má pozitívny vplyv na pleť.
Citrón je nasiaknutý AHA kyselinami a táto kyselina je známa tým, že má blahodarný vplyv na pleť. Citrónom je vhodné potierať aj vysušenú, drsnú pokožku na lakťoch, prípadne na kolenách.
Na výborný recept s použitím citrónu na drsné, šupinaté časti tela potrebujete:
· 1 lyžica citrónovej šťavy
· 2 lyžice medu
Med s citrónom spolu zmiešajte a mierne zohrejte, aby sa ich tieto zložky ešte lepšie spolu premiešali. Následne nechajte vychladnúť a naneste na časti tela, ktoré sú drsné, suché a dehydratované. Nechajte túto zmes 20 minút pôsobiť a následne ju zmyte.

Med
Ďalším skvelým prírodným pomocníkom pri starostlivosti o pleť je med. Med je odnedávna známy pre svoje výborné účinky pre človeka, či už pri jeho vnútornom alebo vonkajšom použití. O jeho účinkoch na zdravie človeka vie snáď každý. Med obsahuje množstvo vitamínov, aminokyselín, éterických olejov, minerálov, stopových prvkov a materskú kašičku, pričom toto všetko prispieva k dokonalému vyživeniu a hydratácii pleti. Med pre svoje skrášľovanie používala aj samotná kráľovná Kleopatra.

včelí med

Na výživnú pleťovú masku pre všetky typy pleti budete potrebovať:
· 1 čajová lyžička medu
· 1 žĺtok
· 1 polievkovú lyžicu smotany
· 4 kvapky mandľového oleja
Všetky uvedené zložky spolu zmiešame a natrieme na čistú pleť. Masku necháme pôsobiť 20 minút a následne ju treba zmyť teplou vodou. Tento recept je vhodný aj na citlivú pokožku.