Ako má vyzerať dnešný ideálny prút?

Ak sa pozrieme na tému rybolov, asi nemusím pripomínať, že je základom vlastniť kvalitný prút. Sú rôzne a rôzne sú aj ich vlastnosti. Preferovanými a chcenými vlastnosťami sú asi ľahkosť, citlivosť, vyváženosť, v skratke čo najpraktickejšie ovládanie a prenášanie. Na druhej strane však potrebujeme, aby mal prút určitú nosnosť, výdrž, aby sme ním mohli v kľude vytiahnuť i väčšiu a ťažšiu rybu. Predsa všetci túžia po čo najväčšom úlovku. No nemám pravdu? Treba brať do úvahy, aj akému druhy rýb respektíve ich loveniu, sa chceme venovať. Kaprovitým? Dravým? Ten výber tu je, máme z čoho vyberať, avšak zrejme budeme svedkami toho, ako každému rybárovi vyhovuje niečo iné. A to z dôvodov, ktoré som opísal.

rybolov

  • Preto by nebolo na škodu navštíviť priamo e-shop a pozrieť si všetky možnosti, ktoré sa týkajú produktov udice na ryby.

Vhodné vlastnosti rybárskeho prútu? Pozrime sa na ne.
Jednoducho, avšak k veci a výstižne povedané, prút by mal byť ako keby treťou rukou rybára, s ktorou by sa naučil rovnako dobre manipulovať, taký praktický by mal byť vhodný prút pre každého rybára a to bez rozdielu, na aký lov sa dotyčný rybár zameriava. A druhá, rovnako dôležitá vec, nesmie ho zradiť. Tá zrada môže prísť v tej najnesprávnejšej chvíli, ak práve z vody ťaháme riadny úlovok.

Rybárske prúty sú staré ako rybárstvo samo. Je teda zrejmé, že za svoju dlhú dobu existencie už vystriedali viackrát svoju podobu, v podstate aj každá kultúra si rybársky prút vysvetlila po svojom, hlavne čo sa týka materiálu, z ktorého býval vyrobený. Dnes však máme 21. storočie a tak by malo byť samozrejmé, že prúty dostaneme kúpiť vyrobené z toho doposiaľ najlepšie obstojného materiálu.

rybář

Pri výbere praktického prúta, z ktorým bude potešenie rybárčiť, by sme si mali dať záležať i na jeho pružnosti. Samotná konštrukcia „tela“ pritom býva zväčša hmotnosťou ľahšia, predsa musí byť praktická na prenos, či nahadzovanie, aj možné premiestňovanie na iné miesto. Avšak čo sa týka spomenutej pružnosti, také udice už sú v e-shopoch samozrejmosťou, vlastne čakajte to najlepšie.