Predaj nehnuteľnosti už za pár mesiacov

Predávate nehnuteľnosť alebo sa na to ešte len chystáte a premýšľate, či zveriť predaj do rúk realitného makléra alebo sa s tým potrápite sami. Často je to rozhodovanie o tom, koho osloviť, komu zveriť do rúk celý predaj.
muž před mrakodrapy
Zopár rád ako sa nehnuteľnosti zbaviť raz a navždy:
1.       Ako si správne vybrať realitného makléra
Hľadaniu venujte aspoň jeden deň času. Ako sa hovorí google vie všetko. Pri vyhľadávaní sa sústreďte na viac vecí. Hľadajte informácie o spôsobe práce realitného makléra, o jeho výsledkoch, o tom či vie vyjednať najlepšiu cenu, koľko nehnuteľností predal v tomto roku a ako rýchlo sa mu jeho predaj darí. Taktiež hľadajte referencie jeho spokojných zákazníkov. To všetko sú dôležité veci ktorými sa treba riadiť.

2.       Ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj
Čo myslíte, čo hľadajú ľudia keď chcú kúpiť nehnuteľnosť ? Možno si poviete chcú bývať. Lenže bývať môžu hocikde, tak prečo práve u Vás? Oni totiž nechcú len bývať, oni hľadajú miesto kde sa budú cítiť dobre, miesto pre svoj domov. Preto, ak bude Vaša nehnuteľnosť na nich dýchať teplom domova už z nej ani nebudú chcieť odísť a Vy ste práve našli kupujúceho.

Čo teda treba urobiť aby ste u kupujúceho vyvolali pocit domova ? Možnosti je veľa. V prvom rade majte upratané. Dajte si záležať na tom aby Váš dom či byt nebol skladiskom vecí. Pred každou obhliadkou vyvetrajte prípadne použite voňavé vrecúško.  Dajte si záležať na čistote toalety a kúpeľne.
dohoda o prodeji domu
3.       Ako správne prezentovať nehnuteľnosť pri predaji
Čo myslíte, podľa čoho sa kupujúci rozhoduje na ktorý byt sa pozrie a na ktorý nie ? Rozhoduje sa hlavne podľa názvu a podľa fotiek. Preto pre správne oslovenie kupujúceho je potrebné mať dobrú prezentáciu. To znamená fotky prípadne video – obhliadku správne napísaný inzerát a inzerovať na tých správnych realitných portáloch.

4.       Nastavenie správnej ceny už na začiatku predaja
Zvoliť správnu cenu domu či bytu je ťažké. Na to neexistuje žiaden vzorec. Preto je potrebné pozrieť si ceny nehnuteľností vo Vašom okolí a podľa toho zvoliť primeranú cenu Vašej nehnuteľnosti.