Počet pracovných miest sa v Gelnici zvýši o 50 pozícii


Odchodom spoločnosti Elektroconnect, ktorá vo Všeobecnom podnikateľskom inkubátore v Gelnici vyrábala káblové zväzky, sa radnici podarilo získať voľné priestory ktoré získal nový investor, ktorý tam vytvorí nové pracovné miesta.

Asi od mája minulého roka mesto Gelnica zistila že spoločnosť Elektroconnect odíde, pretože celú výrobu presťahoval do Tuniska. Hneď po zistení začali hľadať nového potencionálneho zamestnávateľa či investora.
hledání práce

Mesiac a pol dozadu sa objavila firma Klauke Slovakia. Majú pobočky v zahraničí a na Slovensku v Dolnom Kubíne. Práve pred dvoma týždňami absolvovali so zástupcami spoločnosti Klauke Slovakia stretnutie.
Spoločnosť oznámila že by mala záujem pôsobiť v Gelnici. Začali sa rokovania ohľadom zmluvy, výšky nájmu a podobne. Nakoniec bola dosiahnutá dohoda a začiatkom decembra budú výberové konania na zamestnancov.
Pre začiatok plánuje spoločnosť podľa primátora prijať 50 zamestnancov, z toho piatich na pozície technicko-hospodárskych pracovníkov. Po roku by sa mal počet zamestnancov zvýšiť na 150 ľudí a do troch rokov až na 350 ľudí.

Spoločnosť Klauke Slovakia bude v Gelnici pôsobiť v priestoroch Všeobecného podnikateľského inkubátora. Podľa primátora tam bude vyrábať káblové zväzky. Spoločnosť do daného regiónu tak prinesie viac pracovných miest čo zníži nezamestnanosť a zvýši spokojnosť ľudí. Pozitívom je aj to že spoločnosť postupom času bude zvyšovať kapacitu pracovných miest. Týmto krokom spoločnosť určite najviac zaujala zástupcov mesta a preto mesto spolu so spoločnosťou uzatvorili zmluvu. Výborné pre spoločnosť je aj to že si nemusí hľadať priestory pre svoju výrobu, pretože po odchode jednej spoločnosti sa uvoľnili priestory a dokonca nebude mať táto spoločnosť ani konkurenciu.
křivka úspěchu
Ďalšou výhodou je že spoločnosť už má na Slovensku jednu pobočku čo určite pomôže pri komunikácii medzi mestom a spoločnosťou. V meste Gelnica tak pre ľudí bez práce svitá na lepšie časy.