Elegancia z porcelánu

Aj keď som žena, nikdy pre mňa v našom byte nebola na prvom mieste kuchyňa. Samozrejme varím svojej rodine a je dôležité, aby mi nechýbalo vybavenie a potrebné potraviny. Ale ja osobne som skôr kúpeľňový typ. Odjakživa som mala rada dlhé ležanie vo vani pri svetle vonných sviečok.
Kúpeľňa nie je miesto len pre hygienu ale aj relaxáciu a je to taký priestor, kde ste aspoň na chvíľku sami a môžete voľne dýchať. Začíname aj končíme tu náš deň. Preto je dôležité, aby vyhovovala našim potrebám. Rozhodne pri jej zariaďovaní musíte brať do úvahy, či máme rodinu alebo tu budú bývať staršie osoby, potom aj hotelové kúpeľne sú úplne iné ako tá u vás doma. Potom je tu ešte otázka, či chcete mať v tomto priestore aj záchod. Na prvom mieste je funkčnosť a kvalita.
prosklená koupelna

U väčšiny starých bytov je tu problém s nedostatkom miesta pre náležité vybavenie. Ak máte rodinný dom, potom je to o niečo ľahšie, pretože miesto pre ňu vyhradené je o mnoho väčší. Napriek tomu nájdete na trhu širokú ponuku práve pre malé kúpeľne. Môžete si tiež nechať spracovať návrh architekta, ako by mala vyzerať. Väčšina kúpeľňových štúdií túto možnosť ponúka aj zadarmo v rámci väčšieho nákupu.
sprchová baterie
V malých kúpeľniach je najmä dôležité praktické využitie rohov, do ktorých môžeme umiestniť rohové umývadlo, štvrť kruhový sprchovací kút alebo toaletu. Do malých priestorov je samozrejme vhodnejšie umiestniť iba sprchovací kút. Pre tých, ktorí sa však bez vane nezaobídu, sú určené sedacie vane s dĺžkou necelých 100 centimetrov. Výhodou sú tiež vaňové zásteny, ktoré umožnia pohodlné sprchovanie bez strachu z vodnej kalamity na podlahe. Ak máte malé deti, možno uvítate sprchovací kút s vyššou vaničkou, kde si môžu vaši malí pohodlne sadnúť. Túto variantu si ale rozhodne nevyberú seniori, pretože je pre nich príliš vysoko. Pre nich sa skôr hodia riešenia vo forme zásten a dlažby, ktorá by mala byť protišmyková. Môžu si nechať navyše do steny zapustiť madlá a tiež prídavnú stoličku pre prípad nižšej pohyblivosti. Bezbariérové ​​riešenie by rozhodne nebolo na škodu.
ručník u umyvadla
Ak sa vám tu zmestí práčka, mali by ste si vybrať skôr variantu s horným plnením, aby vás neobmedzovala v priestore.
Čo sa týka obkladov, radšej by som volila svetlejšie odtiene. Inak je to v prípade, že tu máte okno. Veľmi pekne vyzerá kombinácia béžovej napríklad s fialovou alebo svetlo modrou farbou. Aj škárovaciu hmotu by ste mali voliť skôr v béžovom odtieni, biela vám totiž čoskoro chytí podobný odtieň, ktorý vyzerá špinavo.
Optickému zväčšeniu potom pomôže veľká zrkadlová plocha. Hlavne ženy ju uvítajú. Je to predsa miesto, kde sa robia krásnymi. A v poslednej rade by sme nemali zabúdať na dostatočné úložné priestory, kam sa vám vojde všetky kozmetika, uteráky alebo hrebene.
Potom bude miesto vašej hygieny ozajstným rajom na zemi, kam sa budete radi vracať.