Blog – novodobý denník mladých

Internet je v dnešnej dobe plný blogov, ktoré vedú prevažne mladý ľudia. Chcú porozprávať o ich skúsenostiach s kozmetikou, ukázať čo nosia, hovoriť o svojich myšlienkach alebo nás zobrať spolu s nimi na cesty. Je toho všade plno, človek by priam až povedal, že internet bude za chvíľu preplnený. Mnohí ale očakávajú z nie dobrého písania článkov na blogu v krátkej dobe slávu a peniaze. Keď sa úspech nedostaví, nasleduje kolónka „Odstrániť“.
pc

Lepšie sú na tom tí, ktorí to robia s láskou, pretože radi píšu alebo chcú niečo svetu podať. Takí ľudia majú vážnu šancu na úspech. K tomu všetkému sa blogovanie radí medzi vskutku dobré hobby s možnosťou spoznať mnoho skvelých ľudí.

Ak sa chceš aj ty pridať do tejto komunity a začať blogovať, tu je pár tipov ako na to, čomu sa vyvarovať a čo všetko to obnáša.
Blog sa dá poľahky založiť napríklad na stránkach webnode.sk; blog.cz alebo blogger.com. Podľa mnohých je najlepší, najprehľadnejší a najjednoduchší práve blogger od Google. Predtým než si ktokoľvek založí svoju stránku, musí najskôr poznať jej zameranie a okruh tém, ktorým sa bude venovať. Najčastejšie to býva práve kozmetika a móda. Najlepšie blogy bývajú však tie originálne a nevšedné.
Keď už budeme mať vybratú stránku, kde si náš blog založíme a okruh, ktorému sa budeme venovať, ďalšia dôležitá vec je vybrať názov. V dnešnej dobe to nie je vôbec ľahké, pretože všetky najlepšie mená sú už zabraté. Je však vhodné vybrať krátky a ľahko-zapamätateľný názov, aby ľuďom udrel do hlavy a vedeli sa znova poľahky vrátiť. Aby toho nebolo málo, neskôr musíme vyriešiť aj dizajnformu prvého článku, ktoré bývajú veľmi obľúbené a často na nich záleží budúca sledovanosť.

diář

Blog je dlhodobá záležitosť, takže po prvých síce najťažších krôčkoch naša drina nekončí. Stále musíme vymýšľať nové a nové témy na články, ísť s dobou a byť výnimočný. Dôležitá je aj kvalita fotiek a forma textu. Je ťažké zapáčiť sa dnešným ľuďom, ktorí sú plní nadpriemerných predstáv. Pokiaľ nám na tom záleží, dokážeme byť ešte lepší.

Za to, že investujeme do blogovania čas, vráti sa nám pocit zadosť učinenia, dobrý pocit z fanúšikov, zlepšenie kvality písania a možno aj tá sláva a peniaze. Ale nie len to je v živote dôležité. Najlepšia napokon bude aj tak tá radosť z písania a z toho, že sa s niekým môžeme podeliť o veci a problémy nášho všedného i nevšedného života.