Platne vs Youtube alebo retro vs inovácia

Aj Vás pobláznila dnešná móda- Retro? Kúpili ste si nejaký retro produkt? No musíme to zrejme odlišovať. Niektoré dnešné produkty disponujú modernou technológiou a funkciami, majú iba retro dizajn. Takáto forma je sympatická a čo je podstatné- môžeme ju plnohodnotne využiť.
elektronická žena

Potom tu však máme dosť produktov, ktoré ťažia iba z toho, že sú retro. V podstate kúpite a zaplatíte za vec, ktorá sa už do dnešnej doby nehodí a časom ju nebudete mať ako využiť a príde ten čas- že ju prestanete využívať úplne.
V tomto druhom prípade nás lákal ten dizajn a určitá forma technológie, ktorú sme už dlhšie prestali používať. Láka nás aspoň na jeden deň, kedy si túto vecičku opäť vyskúšame a v spomienkach zablúdime do minulých časov. Lenže ako náhle si tento pocit doprajeme, vecička nás možno prestane baviť. Nebude mať využitie. Odkaz o tejto problematike pojednáva taktiež.
starý telefon
Ak aj dotyčný predmet nejaké využitie mať bude, prečo by sme strácali čas s ním, ak v obchodoch alebo už aj u nás doma na nás čaká predmet, ktorý je stokrát výkonnejší, lepší a má stokrát viac funkcií? Určite sa vrátime k tomuto novšiemu predmetu, pretože sa v nás stratí inštinkt nostalgie a vrátime sa k inštinktu, kedy chceme vyskúšať všetko nové, čo nám svet ponúka. Chce mať aj my na dosah tú modernú a aktuálnu zábavu. Zasa nám nebude príjemná myšlienka, v ktorej budeme otroci starých technológií. Chceme aj my žiť život naplno a zabaviť sa dnešným inovatívnym štýlom. Zábava je jedna vec a druhá vec sú potreby pre dnešný svet. Tie nám takisto doprajú tie predmety, ktoré disponujú dnešnou, novou technológiou.
nahrávací zařízení
Ešte sa však vrátim k tej zábave a ako príklad uvediem gramofón. Opäť ich vidíme v predaji a veru nie sú lacné! Vraj najlepšia kvalita zvuku bola na LP, v časoch LP boli aj najlepšie kapely a ten krásny retro dizajn,… no kde zoženiem platne? No nemám jednoduchšie pustiť si Youtube a to zdarma? Na platni mám tak 12 pesničiek a na Youtube ich je,… bilión?