Pánsky holič pre pravých mužov

            Niektorí o ňom hovorili ako o remesle, ktoré skoro vyhynulo. Umenie úpravy mužského strihu však zotrvalo v spoločnosti naďalej a v súčasnosti je na vzostupe. Nejedná sa o žiadnych pofidérnych mužských kaderníkov, ale o profesionálov vo svojom obore, ktorý do svojej práce vkladajú obrovské úsilie, aby mužské účesy boli bezchybné.
holení břitvou
            Súčasťou je aj úprava brady a fúzov – samozrejme pokiaľ si ju zákazník vyžiada. Takáto kompletná úprava mužskej frizúry u profesionálneho barbera trvá kľudne hodinu a ceny začínajú približne na 20€. Niektoré barbershopy, ako sa týmto profesionálnym holičstvám hovorí, svoj sortiment rozširujú o luxusné balíčky, zahrňujúce masáže hlavy či tváre, holenie chĺpkov v ušiach, v nose a úpravu obočia.

pánské holičství Časté je aj odstraňovanie najjemnejších chĺpkov pomocou plameňa, aby bol výsledok perfektný. Všetko je samozrejme zavŕšené konečným stylingom a ošetrením pokožky. S tým všetkým samozrejme rastie cena o ďalšie desiatky eur a celkový čas strávený návštevou holiča sa môže vyšplhať až na celé dve hodiny. Je to namáhavá práca, no barberi ju vykonávajú bezchybne a s nekonečnou trpezlivosťou. Odmenou za ubolené nohy a chrbát im je nemalý mesačný príjem vo výške niekoľkých tisícok eur.
úprava vousů
            Miesto strihania je, hlavne u lepších barberov, pomerne špeciálne. Často vyzerá teatrálne a s účelom dobre pôsobiť na zákazníka. Dobrí barberi si dajú záležať a do celkového zariadenia investujú nemalé čiastky. Bežnou vecou je bar s rôznymi druhmi alkoholu na spríjemnenie dojmu. Dôraz kladú aj na výber hudby, ktorá musí do priestoru takpovediac zapadať.

            Niet divu, že sa tento trend tak rýchlo rozrastá. Barbershopy ponúkajú netradične príjemný zážitok z ich návštevy a vďaka prevažne stálej klientele je veľmi ľahké spoznať nových a zaujímavých ľudí a spriateliť sa s nimi. Možno si tak nájdete priateľa, s ktorým môžete popíjať dobrú whiskey pri stole a diskutovať o politike, zatiaľ čo čakáte, kým vás šikovné ruky barbera premenia na stopercentného gentlemana.