Alternatívne bývanie

Hlavné je, aby si tu dokázali vytvoriť svoj domov a cítili sa tu dobre. Nejde totiž o priestor, ale o ľudí ktorí ho napĺňajú svojou láskou a vytvárajú tu pohodovú atmosféru.
kulaté obydlí
Aký dom by sme dokázali postaviť počas jediného dňa? Môžeme sa nechať inšpirovať našimi predkami, ktorí boli najmä kočovníci a žili tam, kde im práve bolo dobre. Vyhľadávali si miesta pri vodných tokov, aby mali dostatok vody a pestovali postupne rôzne druhy rastlín a zvierat.
Takým sviežim typom najmä pre letné dni môže byť napríklad jurta. Dnešná doba praje rôznym zmenám, tak prečo by sme nemohli mať obydlie, ktoré môžeme kdekoľvek rozložiť? Celá sa dá transportovať na dvoch koňoch. Navyše môže pomôcť špatnému zdraviu a narušenej psychike.

Stále v kruhu
Práve tento tvar pôsobí na človeka oveľa väčšou harmóniou ako ostré rohy, ktoré môžu zraňovať. Navyše je vyrobená úplne z prírodných a trvalo udržateľných materiálov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.
kočovný život
Stavba jurty
V tomto obydlí sme úplne v harmónii s prírodou, ako by sme boli jej súčasťou tak ako kedysi pred stáročiami. Nie sú okolo nás žiadne betónové steny, oddeľuje nás len tenká vrstva, za ktorou všetko počujeme a cítime. Sila prírody sa vám pripomenie s každým cupitaním dažďa, dunením hromu alebo svetlom blesku. Vnímate ďaleko viac aj sami seba. Učíte sa načúvať svojmu vnútru a prírodným živlom. Vďaka tomu v sebe nájdete skutočnú silu, o ktorej ste ani netušili a strach bude ten tam.

Pohoda
Jurta môže pôsobiť tak trochu ako psychoterapia. Zrazu sa upokojíte a ste správne citliví a vnímaví voči sebe aj okoliu. Navyše vás malý priestor naučí, že nepotrebujete väčšinu vecí, ktoré ste v byte hromadili ako škrečok. Zistíte, čo skutočne potrebujete a čo je už takzvane navyše.

Generácia detí z júrt
Možno budú vaše deti zdravšie, ale rozhodne vnímavejší a budú pre vás a ostatné takým malým svetlom, ktoré je tak čisté ako horská bystrina. Nie sú ovplyvnení negatívnou energiou, ktorá je okolo nás deň odo dňa viac vysielaná. Všetci sme stále unavení, vystresovaní a médiá nám ešte nakladajú. Toho všetkého sú tieto deti ušetrené a preto sa im môže vyhýbať rad civilizačných ochorení.
interiér stanu
Lesné škôlky
Veľmi moderné sú v dnešnej dobe škôlky v prírode, kedy naši potomkovia sú vonku za každého počasia. Môžu tu vyvádzať, hrať sa a objavovať svet. Budú vedieť ako vyzerá napríklad veverička alebo bystruška. Môžu pozorovať správanie živočíchov a rozoznávať rastliny, na ktoré si môžu siahnuť.
Môžeme sa od takýchto ľudí učiť. My dospelí sme už zabudli na kúzla, ktoré nás obklopujú. Stali sa z nás nervózny racionalisti, ktorí sa naháňajú za úspechom. Mali by sme sa naučiť na chvíľu sa zastaviť a pozerať sa okolo seba. Nehovoriť, nepremýšľať, len v danom okamihu existovať.