Nenechajte počasie pokaziť váš deň

Väčšina ľudí máva rána naozaj ťažké. Nedá sa s nimi ani poriadne porozprávať, lebo sú mrzutí, že museli vstať a že musia ísť zase do práce. Keď sa ale zobudíte a vonku prší, je vám ešte horšie. A čo ešte, keď sa spojí pondelok a upršané počasie? Tak to je naozaj hotová katastrofa. Väčšina ľudí má práve preto deň úplne pokazený. Ženy si hneď ráno urobia očku na pančuche, nevedia nájsť svoj obľúbený rúž a zle sa namaľujú. Chlapi zakopnú o roh postele, zle sa oholia a zašpinia si košelu či sako od zubnej pasty. Takto to ale byť nemusí.

děštníky

Nenechajte sa rozhádzať upršaným dňom. Nebojte sa ho a spravte si z neho deň, na ktorý budete spomínať.

Zoberte si so sebou tie najfarebnejšie a najveselšie dáždniky, ktoré doma nájdete a nič vám nebráni v ceste poraziť upršaný deň. Vylepšite deň nielen sebe, ale aj ostatným ľuďom či už je to v práci, alebo v škole. Vždy môžete urobiť niekomu deň lepším a čo je na tom najkrajšie, že ho zlepšíte aj sebe. Povedzte niekomu dobrý vtip, ale pozvite kolegu na kávu. Urobte si radosť a kúpte si niečo, po čom ste už dlho túžili. Nikdy nie je neskoro urobiť si radosť.

Nenechajte sa odradiť dažďom ani búrkou. Sú len predzvesťou toho, že vás čaká niečo výnimočné.

Môže to byť napríklad dúha, ktorá sa objaví len občas. Alebo dážď zmyje niečo, čo chcete dať preč. Nezáleží na tom, s akou predstavou sa stotožníte. Hlavné je, že sa jej budete držať a nenecháte depresiu a zlú náladu, aby vás dostali. Oblečte si niečo farebné, aby ste deň rozžiarili. Keď sa nenecháte vyhodiť z rytmu a z predstavy krásneho dňa, nič vám nebude stáť v ceste.

déšť

Alebo si predstavte, ako sa večer vrátite domov, urobíte si čaj a budete pozorovať dážď z okna.

Vezmete si svoju obľúbenú knihu, otvoríte okno a započúvate sa do zvuku kvapiek, ktoré narážajú o sklo. Okrem toho, v noci sa teraz najlepšie vyspíte. Nielen kvôli monotónnym zvukom, ale aj pre to, že vzduch bude priam úžasne čerstvý.