Milujte samú seba

A nielen mladé, ale ženy vo všeobecnosti. Asi je takmer všetkým jasné, že nám chýba dostatok sebavedomia. Sebavedomie je niečo, s čím máme problém. Neustále sa podceňujeme. A keď sa náhodou aj prestaneme podceňovať, stane sa niečo, čo nás totálne odrovná. Napríklad nám niekto povie, že vyzeráme otrasne. Že máme ruky suché ako papier. Že naša manikúra je nevhodná a že máme rúž otlačený na perách. A naše sebavedomie je totálne v háji. Nemáme pravdu? A čo tak s tým niečo robiť?

stará fotka
 
Je naozaj ťažké snažiť sa postaviť všetkému, čo na sebe nemáme rady. Je toho totižto väčšinou tak veľa, že sa s tým nevieme vyrovnať. Je to normálne? Bohužiaľ, je. Ale nemalo by byť. Mali by sme na sebe milovať všetko a aj nedokonalosti, za ktoré sa hanbíme. Je však naozaj veľmi problematické to dosiahnuť. Sebavedomie je niečo, čo ženy akosi nevedia ukorigovať.
 
Máme pocit, že keď ukážeme svetu to, že máme dostatok sebavedomia, budeme vyzerať namyslené. Okolie si bude myslieť, že máme o sebe príliš vysokú mienku. Hoci, viete čo? Nemalo by to tak byť? Ak si o sebe nebudeme myslieť, že si zaslúžime len to najlepšie, nebudeme k sebe priťahovať len to najhoršie? Hovorí sa, že žena, ktorá si uvedomí, že má naviac, vie ovládnuť celý svet. Bez zdravého sebavedomia to ale asi nepôjde.
 
Vždy sa pozeráme na veci, s ktorými sa nevieme zmieriť. Riedke vlasy, celulitída, strie, jazvičky po akné. Keby sme sa viac zamerali na to, čo máme milovať, ukázali by sme svetu, že sme toho hodné, nemyslíte? Ale ako to urobiť? Ako milovať samú seba?

smyslnost
 
A čo keby ste si to všetko napísali? Urobte si zoznam toho, čo na sebe naozaj skutočne a pravdivo milujete. Zaveste si ho niekam, kde ho budete dobre vidieť a opakujte si to každý deň ako mantru. Ale nielen tak bez ducha. Ale s vierou, pretože to musíte skutočne milovať. Môže to byť niečo na vašom tele, ale pokojne aj vaša povaha.