Dovolenka môže byť oddychom aj dobrodružstvom

Najlepšie je, keď máte v sebe obe tieto časti. Potom aspoň viete nájsť rovnováhu medzi oboma svetmi. Určite nie je dobré, keď robíte len jedno alebo len druhé. Musíte si vedieť oddýchnuť, no musíte vedieť aj vyraziť za dobrodružstvom. Viete, ktoré sú tie najlepšie aktivity, ktoré môžete robiť na dovolenke?

jachta

1.       Čítať. Teraz máte tú najlepšiu príležitosť prečítať všetky knihy, ktoré ste počas roka nestihli. Je to naozaj skvelá forma relaxu a nemusíte sa stresovať, že vám niečo ujde. Dalo by sa to zaradiť medzi obe aktivity. Možno práve neležíte na pláži a nedriemete, ale premiestnili ste sa do úplne iného sveta, v ktorom sa môžete okamžite stratiť. A my si myslíme, že to je celkom fajn, no nie? Veď uvidíte sami, keď budete hlavou niekde úplne inde.

2.       Ochutnajte jedlá. Ochutnať miestnu kuchyňu je naozaj zážitok. Opäť je to niečo akčné, avšak nemusíte kvôli tomu prekonať celé hory, preto je fajn, keď sa na niečo takéto vyberiete s priateľmi. Nikdy neviete, kedy vám miestna špecialita zachutí. Pozor však aj na choroby, ktoré môžete chytiť, keď sa nachádzate v nejakej exotickej krajine. To naozaj nie je veľká sranda.

3.       Spoznajte miestnych ľudí.Možno nebudete mať okamžite príležitosť stretnúť sa s domorodcami, no s pracovníkmi hotela môžete tiež nadviazať kontakt, nemyslíte? Aspoň takto uvidíte, ako to vidia oni zo svojej strany. A nikdy neviete, kedy si do budúcna urobíte kontakty, ktoré budete môcť využiť. Stačí milý úsmev a pýtajte sa na bežné veci a uvidíte.

ostrov

4.       Pamiatky a kultúra.Časť histórie musíte určite spoznať. Je to niečo, čo sa od vás ako od návštevníka priam očakáva. A uznajte sami, že keď sa nachádzate v niektorých krajinách, je priam hriech, keď sa nezastavíte pri tom najzvláštnejšom alebo najznámejšom, čo tam je. Takt to nerobte a urobte si z dovolenky menšie dobrodružstvo.