Kedy mať dieťa?

Mnohé ženy si kladú otázku, kedy je najlepšie mať dieťa. Je jasné, že každá z nás to má individuálne. Niekto skutočne nepreferuje materstvo v mladom veku, ale naopak, niekto zase netúži po tom byť matkou v tridsať päťke. Tak aký je teda ten ideálny vek? Na čo by ste sa mali pozerať a na čo by ste mali brať ohľad? Chcete vedieť, na čo by ste v prvom rade mali brať ohľad? Je to jednoznačne vaše dieťa. Práve ono je to najdôležitejšie vo vašom živote a aj keď sa vám možno zdá, že je mu jedno, koľko máte rokov, keď sa narodí, nie je to celkom tak. Chcete vedieť prečo? Pretože počas toho ako bude vyrastať to skutočne veľmi pocíti.

dvojčata

Keď máte dvadsať
Vek okolo dvadsiatky je na tehotenstvo vhodný hlavne zo zdravotného hľadiska. Vtedy ste plná síl na to, aby ste dieťa v zdraví vynosili a aby to neublížilo ani vám a ani jemu. Je jasné, že zo psychického hľadiska je to už o niečom úplne inom. V takomto prípade sa na tehotenstvo asi ešte príliš necítite. Nechcete byť matkou, pretože ste si poriadne ešte neužili mladosť. A práve preto je mať dieťa tesne po dvadsiatke nevýhoda. Vaše dieťa vás bude potrebovať veľmi dlho a nebude ho zaujímať, že vy ste nevybúrená.

Keď máte tridsať
Tridsať by mal byť ideálny vek. Na tehotenstvo je však vhodné, keď máte jeden či dva roky pred tridsiatkou. Vtedy by ste mali byť vybúrená, ale zároveň aj dostatočne pripravená na to, že budete mať dieťa. Viete mu venovať dostatok pozornosti a aj času. Ešte stále budete mať dostatok energie, aj keď už vyrastie budete sa mu chcieť naozaj venovať.

klučík

Keď máte štyridsať
Vo väčšine prípadov teraz dieťa vôbec nepripadá do úvahy. Nechcete predsa ublížiť sebe a ani jemu, no nie? A práve preto by ste mali myslieť na to, že je oveľa lepšie mať dieťa skôr. Nechcete predsa, aby vaše dieťa maturovalo a vy sa blížili do dôchodkového veku, no nie?