Likér nielen pre ženy


Pozor na percentá
Nejaká fľaša likéru sa nájde určite v každom bare, bez nich to nejde ani na party ani na rodinných oslavách, záleží však na tom, aké množstvo alkoholu likér obsahuje. Väčšinou je to malé percento, ale bude pre vás istejšie, ak si pred jeho konzumáciou radšej zistíte, či vám tie percentá nenarobia problémy. Pretože sú značky, s ktorými aj silní chlapi majú problém ich popíjanie ustáť. A aby toho nebolo málo, okrem množstva alkoholu je tu ešte jeden strašiak a tým je cukor. Likéry sú sladké, čo teda znamená, že obsah cukru v nich je dosť vysoký, až 100g na jeden liter a preto je namieste označenie „kalorická bomba“.

umělec

Likéry mnohých chutí
Občas si však túto sladkú pijatiku môžete dopriať a nemať pri tom výčitky, hlavne, ak sa z toho nestane samozrejmosť. Prípitok pri nejakej významnej príležitosti alebo zákusok s likérovou náplňou z vás alkoholika neurobí. Na výber je množstvo príchutí, ľudia sú vynaliezaví a tak skúšajú aj nové recepty z netradičných surovín na výrobu domácich likérov. Asi každému z nás hneď zíde na um ako prvý vaječný likér, klasika, ktorá v niektorých domácnostiach nesmie chýbať na Vianoce alebo Veľkú noc. Okrem neho sú známe aj likéry kávové, z whisky, mandľový či smotanový, vychutnať si ich môžete samotné alebo aj ako prísadu v miešaných nápojoch.

likér

Liečivé účinky
Na nejaké zažívacie problémy vám určite zaberú bylinkové likéry s liečivými účinkami, ktoré sú vyrábané v kombináciách bylín a korenín, pretože ich kombinácia s alkoholom dobre vplýva na problémy so žalúdkom alebo črevami a uľavia aj pri kŕčoch a bolestiach. Ale aj tu pozor na množstvo, liečivé účinky sa dostavia len pri dávkovaní ako pri liekoch.

oslava

Nákup cez internet
S výberom značiek likérov, ak sa v nich nevyznáte, si ťažkú hlavu robiť nemusíte, na webových stránkach sa o nich dozviete všetko, čo vás bude zaujímať: množstvo alkoholu, zloženie a dokonca aj postup samotnej výroby likérov. No ako chutia, to už musíte vyskúšať sami, to ešte internet nedokáže. Vyberať si môžete podľa ceny a dobre si ich prezrieť podľa určených špecifických údajov. Existujú stránky, ktoré vám prostredníctvom aplikácie v mobile umožnia nákup nápojov, či už alko alebo nealkoholických, pohodlne a v kľude z domu.