Dostali ste nevhodný darček a chcete ho speňažiť? Navštívte internet

Ak ste už zažili situáciu, v ktorej ste darovali alebo dostali nevhodný darček, nie ste jediní, tieto veci sa stávajú v podstate bežne. Rozdiel je v tom, že niekto sa snaží nepotrebnosť darčeka maskovať poďakovaním a príjemným úsmevom, no a niekto sa s kritikou a jeho nevyužitím netají. V podstate sme ale obaja na jednej lodi a k tomuto problému existuje riešenie. Aj v tomto prípade môžeme problém vyriešiť dnešnou modernou cestou a využiť možnosti, aké nám ponúka internet.
Jednou z online možností je forma aukcie. Konkrétnejšie mám na mysli internetové aukcie a využitie portálov, ktoré túto službu prevádzkujú.

obchod

Darček môžete predať záujemcovi, ktorý ho doslova ocení viac. V prípade zúčastnenia sa internetovej aukcie sa ale pochopiteľne budete musieť zaregistrovať a podstúpiť pár krokov. Ale nemusí ísť iba o jednoduchý krok ako v prípade registrácie na bežnom webe, v tomto prípade sa údaje a adresa musia preveriť a to môže trvať až 21 dní. No aby som zbytočne nestrašil, takéto overovanie je skôr výnimkou a najmä v poslednom období sú portály k zákazníkom ústretovejšie, dnes tento postup už  u väčšiny poskytovateľov týchto služieb funguje praktickejším a hlavne rýchlejším spôsobom. Preto sa to oplatí skúsiť a podstúpiť ďalší bod, akým je napísať vhodný text.

V tomto bode odporúčam napísať čistú pravdu a to hneď úvodom. Nakoniec tým iba získate. Pretože ak ľudia kupujú tovar z druhej ruky, najčastejšie pochybnosti majú o stave daného produktu, koľko bol používaný, či je vlastne na 100 % funkčný, nepoškodený, no a práve tým, že úvodom poviete pravý dôvod, že ide o zle odhadnutý darček a vlastne nepoužívaný, to nabudí dôveru a mali by sa nájsť záujemcovia, ktorých na rozdiel od vás daný produkt poteší.

student

•         V prípade, že chcete darček predať čo najskôr a čo najjednoduchšie, existujú internetové stránky určené k priamej inzercii (napr. Bazoš), túto službu ponúka aj sociálna sieť Facebook. V týchto prípadoch ale treba rátať s tým, že danú vec predáte za menej.