Leto plné zábavy na Slovensku

Aj taká malá krajina akou je Slovensko, dokáže ponúknuť dostatok miest a činností na zábavu pre spestrenie si teplého letného obdobia. Je už len na vás či sa vyberiete počas letných horúčav schladiť do hôr na turistiku alebo strávite deň na kúpalisku plného osvieženia a zábavy alebo zvolíte poznávanie histórie návštevou hradov a zámkov.

hory

Vysoké Tatry
Hlavný znak a pýcha Slovenska, ktorá ponúka množstvo dobrodružstiev a zábavy či spoločenského vyžitia sa. Je už len na vás či sa vydáte na pešiu turistiku k Štrbskému plesu, kde sa nachádzajú reštaurácie, stánky s jedlom alebo suvenírmi a mnohými detskými atrakciami alebo zvolíte odvážnejšiu voľbu a vyveziete sa lanovkou na druhý najvyšší vrch Tatier, Lomnický štít, ktorého výška je až 2634 m.

Thermalparky
Slovensko je bohatá krajina na termálne pramene, o čom svedčí aj množstvo thermalparkov, ktoré sa tu nachádzajú. Ponúkajú množstvo služieb v oblasti wellness a zábavy pre deti, v podobe tobogánov, bazénov s umelo vytváranými  vodnými vlnami a rôznymi letnými akciami, kde sa nebudete nudiť. Takýmto príkladom sú aquaparky Bešeňová alebo Poprad, kde zažijete množstvo zábavy.

hrad

Hrady a zámky
Malá krajina akou je Slovensko má zaujímavú a bohatú históriu čoho dôkazom je množstvo hradov a zámkov po celej krajine. Medzi tie najznámejšie určite patrí Spišský hrad, ktorý sa pýši prvenstvom najväčšia zrúcanina hradu v strednej Európe. Ponúka množstvo atrakcií v podobe historických predstavení, ako sa kedysi na hradoch žilo a je tak výbornou možnosťou ako poučiť deti počas letného obdobia o histórii Slovenska formou zábavy.

tobogány

Jaskyne
Vďaka vápencovej hornine, ktorá tvorí veľkú časť územia Slovenska sa tu nachádza mnoho jaskýň, ktoré sú výbornou voľbou na spestrenie si leta, kde zažijete jedinečný pocit vzrušenia a spoznávania krás podzemia, pričom sa počas horúcich letných dní príjemne schladíte. Ideálna voľba pre rodiny s deťmi, ktorým priblížite tajomstvo slovenského podzemia. K najkrajším a najznámejším jaskyniam patria Dobšinská ľadová jaskyňa, Belianska jaskyňa alebo Ochtinská aragonitová jaskyňa.