Dopad na radového občana

Človek si hľadá a prijme zamestnanie z dôvodu potreby financií. Každý zamestnávateľ mu ich za odvedenú prácu poskytne. Ekonomiku riadi štát, no veľkým podielom hlavne zamestnaci, ktorí si to však ani neuvedomujú.

technologie

Občan potrebuje  peniaze, tie mu poskytne podnik, či firma pre ktorú pracuje a tieto podniky odvádzajú odvody na zamestnanca štátu. Zamestnanec za zarobené peniaze nakupujme v tomto, jeho rodnom štáte a platí dane, pričom svojou prácou napomáha výrobe produktov, z ktorých predaja ťaží zamestnávateľ. Ten je v mnohých prípadoch zahraničného pôvodu a peniaze utráca vo svojej zemi, no platí nášmu štátu za možnosť podnikania. Ak je zamestnávateľ skutočne doma tu na Slovensku, tak okrem odvodov takisto prispieva svojimi nákupmi na našom území. Tieto všetky faktory ovplyvňujú ekonomiku.

kybernetika

Teraz si ale zoberme fakt, že v poslednej dobe začínajúci podnikatelia využívať k práci hlavne počítače a minimum zamestnancov. Takže v podstate lepšia, výnosnejšia práca je určená hlavne pre stroje, ktoré dokážu človeka v tomto smere efektívne nahradiť. Práca ide v plnom prúde, začínajúci podnikateľ si zarobí a štát takisto. Zdá sa, že všetko „klape“ tak, ako má.

No zamyslí sa vôbec niekto, odkiaľ má radový občan odkázaný na zamestnanie brať peniaze? Áno, peniaze sa od neho vyžadujú na každom kroku, no odkiaľ ich má brať nezaújma nikoho. Veď stroje a počítače porobia užitočnú prácu miesto neho, on je potrebný akurát tak niekde stáť 12 hodín, či robiť prácu, pri ktorej je potrebné sto percentné ľudské fyzické nasadenie ako napríklad v bani, či podobných ťažkých prácach, kde je niekomu ľúto poslať a zničiť drahý stroj.

euro

Štát by si mal uvedomiť, že národ tvoria ľudia, ktorí sú odkázaní na financie, pretože sa starajú o rodinu a chcú čo najlepšie vychovať svoje deti. Okrem iného musí platiť poplatky na každom kroku, ktoré sú čoraz vyššie. Práve títo ľudia tvoria základ národa, nemôžu byť ignorovaní a zastienení počítačmi. Práve títo ľudia potrebujú zdravie, zárobok a trocha voľného času.