Kam sa podelo všetko pekné?

To je otázka, na ktorú si nevie odpovedať množstvo párov, ktoré pociťujú, že to v ich vzťahu už nie je to, čo bývalo. Bola láska, vzrušenie, neha, radosť, obrovské množstvo prekvapení a spoločných zážitkov. S príchodom detí a domácich povinností sa ale veľa zmenilo. Zostalo množstvo starostí, výchova, práca doma i v zamestnaní a po nežnostiach či vzrušujúcich prekvapeniach zostali len šedé spomienky kdesi v minulosti.
procházka na poli
Naozaj za to môžu deti? A naozaj to už navždy skončilo a čaká nás len život plný povinností? Toto sa pýta množstvo žien, ktorým chýba pozornosť partnera a aspoň drobné prejavy lásky, ktorá ich spája. Nie, partnerský život rozhodne nekončí, nech už máte jedno alebo štyri deti. Chce to len trošku popracovať na vzájomnom vzťahu.
 
Páčim sa mu ešte?
Aj túto otázku si kladie množstvo žien-matiek, ktoré si v záplave starostlivosti o deti a domácnosť a plnení si i povinností v zamestnaní len zriedka nájdu čas samy na seba. Je pravda, že po kolotoči v práci, venovaní sa rodine, varení, praní, žehlení, upratovaní a ďalších „drobnostiach“, ktoré je potrebné vybaviť si nejedna žena ani len nepomyslí na to, že by mala so sebou spraviť niečo, čím by bola pre svojho partnera príťažlivejšou.
novomanželé na molu
Tie šťastnejšie si zariadia pomocnicu v domácnosti, ktorá ich odbremení aspoň od domácich prác, ale čo tie ostatné? Čím ďalej tým viac sa dostávajú do bludného kruhu, v ktorom zabúdajú samy na seba.
 
Riešenie existuje!
Ak si ženy myslia, že oddať sa svojej práci a rodine na 150% je údelom každej ženy, je to omyl. Každý má právo na chvíľku času pre seba, dokonca aj mamy! Je na len na nich a na ich vzťahu s partnerom, ktorý by mal byť ochotný pomôcť s deťmi či s domácimi prácami. Je pochopiteľné, že muž je po práci unavený a najradšej by svoj voľný čas venoval oddychu.
šťastní prarodiče
Ale rovnako unavená je i je žena, ktorej sa jej pracovný kolotoč nekončí ani po návrate zo zamestnania. Ak si niektoré domáce povinnosti a starostlivosť o deti rozdelia, zostane im čas aj na spoločne prežité chvíle. A každý muž sa určite radšej pozerá na svoju krásnu, usmiatu a spokojnú partnerku, ako na uzlíček nervov, ktorému je lepšie vyhnúť sa. Hovorí sa, že spokojná žena-mama dokáže vytvoriť spokojný a šťastný domov. Tak prečo jej v tom nepomôcť?