Veci, ktoré nesmú sú na dovolenku nevyhnutné

Možno sa aj vám stalo, že ste prišli do cudzej krajiny, zabývali ste sa v hoteli, začali vybaľovať kufor a zistili ste, že vám chýbajú veci, ktoré vašu dovolenku len znepríjemnia.
 cestovní pas a brýle
·         Pas a občiansky preukazje nevyhnutná vec bez ktorej sa na vašu dovolenku nedostanete. Môžete sa dostaviť na letisko a tam zistíte, že ste si vaše doklady nechali doma a vy musíte merať cestu z letiska domov. Pri cestovaní po Európe by váš zabudnutý pás nebol až takou hroznou vecou, keďže vám stačí len občiansky preukaz.
 
·         Liekysú ďalšou dôležitou vecou na ktorú by ste nemali zabudnúť. Nejedná sa o lieky na bolesť hlavy a pod., ale na lieky, ktoré pri vašej zábudlivosti môžu veľmi znepríjemniť dovolenku. Niektorí z vás by si nad týmto problémom nelámalo hlavu, ale nie v každej krajine zoženiete tie lieky ktoré ste zabudli.
 příprava letadla
·         Peniaze a kreditná karta takisto veľmi dôležitá vec, ktorá je na odchod na vašu vysnívanú dovolenku, na ktorú nesmiete zabudnúť. Síce by ste na to prišli už na letisku alebo v aute, ale zbytočne zmeškáte svoj let alebo vám to len uberie čas z vašej dovolenky, na ktorú ste si šetrili mesiace.
 
·         V prípade, že s vami cestuje aj vaše dieťa, nikdy nezabudnite na hygienické potreby pre vaše dieťa. Nič nie je horšie ak ste v polovici cesty a vy zistíte, že jediné plienky, ktoré máte sú tie, ktoré ma na sebe vaše dieťa. Vyhýbajte sa aj pri zábudlivosti rôznych púdrov, mastičiek a utierok aby ste ich zbytočne nehľadali v mestách v ktorých sa nevyznáte.
 
·         Pri ceste autom nezabudnite na GPS zariadenie alebo poprípade na mapu. Neblúďte zbytočne po diaľnici alebo po meste v ktorom sa vydávate na vlastnú päsť. Môžete stráviť hodiny hľadaním vášho hotela v meste v ktorom ste po prvýkrát.
 západ slunce
·         Skontrolujte si povinnú výbavu a dopravné predpisy. Neriskujte zastavenie polície, ktorá vám môže dať bez milosti pokutu a vám to znepríjemní dovolenku už len tým že utrácate čas, ale aj to, že ste zbytočne vyhodili kopec peňazí za vašu nezodpovednosť. Radšej vyhoďte peniaze za doplnenie povinnej výbavy ako ich utratiť za pokuty.