Ako nájsť lacné letenky?

V tomto článku by sme vám radi priniesli niekoľko tipov ako možno v hŕbe drahých leteniek, a kopou nevýhodných ponúk z cestovných kancelárií tú pravú letenku na výlet, ušitú ako priamo pre vás.
V prvom rade, ešte skôr ako si v prehliadači nájdete prvú cestovnú kanceláriu, najbližšiu pri vašom domove, je dôležité si uvedomiť, že ponuky a výlety, ktoré je možno zakúpiť si priamo v kamennej predajni, nemusia byť zrovna tie najvhodnejšie.
růžová pláž
A keď sa nad tým zamyslíme, je to z časti aj logické, rozdiel ceny medzi letenku, ktorú vám nájde cestovná kancelária a tou, ktorú si nájdete sami, je cena, čo  musíme zaplatiť za pohodlie a námaha, ktorú pritom ušetríme.
Ale predsa len, skúsme si uviesť niekoľko výhod vyplývajúcich z kúpy dovolenky prostredníkom kamennej cestovnej kancelárie. Je to napríklad nad osobný delegát, ktorého nám pridelí naša kancelária a dbá o naše pohodlie, bezpečie a komfort za po celé obdobie dovolenky. Taktiež to je absencia takmer všetkých starostí, ktoré sa môžu prihodiť pri pro vybavovaní dovolenky, alebo pripadne priamo na nej, keďže v prípade problémov sa môžeme vždy obrátiť na kanceláriu profesionálom, ktorým sme zaplatili mimochodom nemalú čiastku.
A keď sme už pri tej cene, poďme sa spolu pozrieť na niekoľko tipov , ako si možno dovolenku užiť čo najviac a pritom ušetriť nemalé peniaze.
západ slunce
Vyhnite sa zastaranému výberu dovolenky:
Už v minulosti sme si zvykli na spôsob  výberu dovolenky, pri ktorom sme mali ma výber len niekoľko málo krajín, ktoré sme mohli navštíviť , čo bolo spôsobené politickým systémom , ktorý momentálne vládol. Dôležité je preto začať používať modernejšie vyhľadávače leteniek, ktorých je na internete hŕba, a vzdať sa taktiež ošarpaným lokalitám, ktoré sa sú overenými destináciami pre Slovákov už po niekoľko rokov.
Nebojte sa riskovať a skúste si stanoviť len preferované odletové letisko, teda pravdepodobne odlet z Bratislavy, a pripadne dokonca niekoľko ďalších, v blízkosti našej krajiny, ako je odlet z Viedne, Budapešti, alebo Katovíc.
Dôležité je takmer vzdať sa určitej dávky pohodlia, čo sa nám môže odvďačiť v podobe niekoľko desiatok,  až stoviek ušetrených eur, v závislosti od type letenky. Môžeme si napríklad zvoliť medzi pristátie, v inom štáte, a spraviť si tak  z nášho výletu malý trip s kamarátmi, napríklad po viacerých Európskych metropolách, za nás určite odporúčame, a prajeme len samé úžasné zážitky.