Spoznajte krásy Londýna – najnavštevovanejšie mesto na svete!

Londýn – hlavné mesto Anglicka, Veľkej Británie… Je metropolou sveta, ktorá sa stala aj centrom módy a umenia. Toto nádherné mesto navštevujú tisíce až milióny turistov z celého sveta. Čím je toto hlavné mesto zaujímavé? Čo môžete vidieť a spoznať, ak sa sem vyberiete na výlet? Nebudete ľutovať.
big ben veľká británia 
1.         Big Ben
Odkiaľ pochádza tento zvláštny názov nádhernej veže s hodinami navrchu? Big Ben je veža Westminsterského paláca a má v sebe umiestnený zvon. Preto pomenovanie Big Ben, ktoré je nepriamym znakom veľkého zvona. Tento zvon odbíja celú hodinu. Srdce zvonu má neuveriteľných 203 kg. Pre vež sa používa aj názov St Stephen´s Tower, ale aj na počesť kráľovnej Alžbety II. sa označuje aj ako Elizabeth Tower. Na tento skvost sa môžete pozrieť zblízka počas poznávacej prechádzky Londýnom po moste cez rieku Temžu, z ktorého môžete vidieť aj Westminsterský palác alebo slávne Londýnske oko.
 
2.         Westminsterský palác
            Je to sídlo anglického parlamentu už vyše deväť storočí. Tento palác sa nachádza na rieke Temža a je spojený s Kostolom Sv. Margaréty. Budova paláca je dlhá neuveriteľných 266 metrov a má až 1100 miestností, ako napríkladWestminster Hall, The Victoria Tower, Horná a Dolná komora, Central Lobby a Clock Tower (v nej sa nachádza známy zvon Big Ben).Prezrieť si palác môžete za vstupné £17,50. Vroku 1987 bol Westminsterský palác zaradený na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.
 ulice Londýna
3.         Londýnske oko
            Známe pod anglickým názvom London Eye je veľkým monumentom Londýna.Nesie aj názov Millenium Wheel. Týči s na rieke Temža a predstavuje obrovské koleso s kabínkami, v ktorých ľudia môžu pozorovať a zachytiť Londýn z výšky prostredníctvom fotoaparátu. Londýnske oko je tretím najväčším vyhliadkovým kolesom na svete. Je vysoké 135 metrov a má 32 kabínok. Do jednej kabínky sa zmestí 25 ľudí a jedno otočenie trvá 30 minút. Londýnske oko patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám na svete. Pri návšteve Londýna ho určite nevynechajte. Tip: Na Madame Tussauds + London Eye + Londýnske Akvárium + The London Dungeon môžete kúpiť kombinovaný zľavnený lístok v cene od £29,50 (online od £26,55).
 
 starý obchod
Predstavili sme si tri najnavštevovanejšie miesta v Londýne. Je ich samozrejme viac, ale tieto by ste na svojom prvom výlete do Londýna nemali určite vynechať.