Adrenalín nie je zábava pre každého


V súčasnej dobe už ani zábava nie je to, čo bývala. Niekedy ľuďom stačil len dobrý vtip a to im na pobavenie úplne stačilo. Dnes sú ľudia o čosi náročnejší a bavia sa tým, že (ako sa hovorí) pestujú iný druh zábavy.
 
Adrenalínové športy sú ako droga. Bojíte sa vyskúšať jeden, no potom neviete prestať a urobili by ste hocičo pre to, aby ste ich mohli vyskúšať všetky. Niekedy to dokonca môže prejsť do ozajstnej závislosti a to má teda od zábavy naozaj ďaleko.
 fotografující žába
Kedy to môže prerásť je už otázka na odborníkov. My by sme sa však radi zamerali na to, čo vlastne do tej adrenalínovej zábavy naozaj patrí. O niektorých veciach ste už určite počuli, niektoré vám budú možno neznáme, no urobte si názor sami. Išli by ste do niečoho takéhoto?
 
Aggressive skating
Ide o korčuľovanie na kolieskových korčuliach, ktoré sú ale špeciálne, takzvané rýchlostné. Pôvodne sa jazdilo len na plochej dráhe, dnes ale hlavne na uliciach. To aby si človek dával pozor nielen na šoférov a cyklistov, ale aj bláznov na korčuliach.
 žába ve sněhu
BASE jumping
V podstate je to skok s padákom, nie však z vrtuľníka, ale z pevného, nehybného miesta. Tými môžu byť napríklad skaly alebo sochy. Je to nebezpečné najmä preto, že to väčšinou nebýva veľmi vysoko.
 
Bungee jumping
Práve v poslednej dobe sa stal bungee jumping, čiže skok na lane, veľmi populárnym. Mnohí ľudia si neuvedomujú, do akého rizika sa dostávajú, aj keď podpisujú papiere, že skáču na vlastnú zodpovednosť. Nuž, nekrič hop, kým nezoskočíš.
 
Ice diving
Adrenalín vhodný skôr pre otužilcov, pretože je to potápanie pod ľadom. Vzhľadom na nízku teplotu vody a nemožnosť kedykoľvek sa vynoriť nám priam prechádza mráz po chrbte. Vám nie?
 
Cave diving
Potápanie sa v jaskyniach, ktoré sú do polovice alebo aj úplne zaplavené vodou. Celom fajn, povedali by sme.
 
Extreme skiing
O tomto ste taktiež už určite počuli, pretože je to extrémne lyžovanie. Väčšinou sa skáče z vrtuľníka alebo sa jazdí na neupravených a na nebezpečných svahoch, kde hrozia lavíny a podobne.