Aby boli peknučné

Ťažko povedať, či je to zakorenené v génoch žien ako takých, ale hádam každá sa chce ukázať v tom najlepšom svetle. Nezostáva to samozrejme len na tom, ako vyzerá a je oblečená ona, ale snaží sa o to, aby aj jej deti boli „ako zo škatuľky“. Nie je sa čo čudovať, veď každá mama chce, aby to jej dieťa bolo najkrajšie.  
modrá džínovina
Deťúrence obliekame moderne a štýlovo, pričom často minieme na ich oblečenie a doplnky viac peňazí ako na tie  naše. Každodenne pozeráme so závisťou a niekedy nepochopením na obrázky celebrít v časopisoch, kde vidíme ich deti oblečené a nastylované v hriešne drahých odevoch a pomyslíme, že tí sa museli zblázniť. A ani sa nenazdáme a aj my sa vrháme do obchodov a nakupujeme. Prečo?
 
Keď nie sebe, doprajem aspoň tebe
Povedzme si pravdu, kupovať drahé veci pre bábätká je nanajvýš zbytočné, pretože pri rýchlosti, v ktorej rastú si ich veru veľmi neužijú. Nehovoriac o tom, že tým drobcom je srdečne jedno, či majú na sebe najnovšiu módnu vychytávku alebo obyčajné dupačky. Hlavne, že im je teplo a príjemne.

Tak prečo si maminy nedajú povedať? Pri najmenších deťoch to býva túžba, aby náš drobec mal aspoň jednu značkovú vec, svetrík, nohavice či moderné capačky na nôžky skôr, ako z nich vyrastie. Pri väčších deťoch im zasa rady doprajeme aj na úkor seba. Keď si to nedovolí kúpiť mama, dopraje to svojej ratolesti. No a pri školopovinných deťoch, ktoré si už vedia vybrať sami je to jasné.
stojan v obchodě
Keď vidia aj ostatných spolužiakov v značkovom oblečení či najmodernejších teniskách, samozrejme, že chcú aj oni. Takže milé maminy aj napriek tomu, že sa najskôr pozerali na vyobliekané celebritné deti v časopisoch a nechápavo krútili hlavami nad ich „bláznivými rodičmi“, ktorí asi nevedia, čo s peniazmi, idú do obchodu, sledujú zľavy a chtiac-nechtiac svojim deťom doprajú aspoň jednu značkovú vec. Veď čo by sme neurobili, pre naše ratolesti?
 
Všetko s mierou
Áno, každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Ale treba si uvedomiť, že všetko treba robiť s mierou, aby sa naša snaha o dobro neotočila proti nám. Hoci chceme deťom dopriať moderné a značkové oblečenie a aj im ho doprajeme, pokiaľ si to samozrejme môžeme dovoliť, netreba to zase preháňať.

Deti treba viesť k tomu, aby si uvedomovali, že  značka na oblečení neznamená to, že sú niečo viac a ak ju už na tom oblečení majú, aby si tie svoje veci dokázali aj vážiť a nebrali ich ako samozrejmosť. Doprajme svojim deťom nielen značkové oblečenie, ale naučme ich aj to, aby si svoje veci dokázali vážiť.