Tri tipy, ktoré dostanú vaše stravovanie do rovnováhy

Poznáte ten pocit, keď si odopierate jedlo počas celého dňa, jete len veľmi málo, ale hneď ako príde večer nevydržíte to a začnete sa prežierať. Vezmete si chipsy či iné dobroty k filmu, lebo potrebujete niečo zobať pri televízii? Robíte veľkú chybu. Ponúkame vám tri tipy ako dostať vaše stravovanie pod kontrolu.

pečeně

Raňajky
Nie na darmo sa hovorí, že raňajky sú základom dňa. Vyvážené raňajky vás pripravia na náročný deň, ktorý vás čaká. Neverte však mýtom, že celozrnné vločky či sušienky vám dodajú potrebnú energiu na celý deň. Ak chcete zvládnuť celé dopoludnie bez toho aby ste mali neustálu chuť na niečo sladké alebo mastné, poriadne sa najedzte ráno. Výdatné raňajky sú základ. Ak sa poriadne najete ráno, nepociťujete obrovský hlad a aj váš obed bude podľa toho vyzerať. Predsa len ak ste hladný celé dopoludnie, jediná vec, na ktorú dokážete myslieť je obed, preto si často vyberáte nezdravé, kalorické menu, ktoré od hladu zjete za päť minút. A to je tá najhoršia vec, ktorú môžete pre svoje telo spraviť, mimo toho, že aj váš výkon v práci je týmto ovplyvnený. Po prejedení sa na obed sa nikomu nechce pracovať a každého ťahá na spánok.

Obed
Ak už ste si dopriali výdatné raňajky a keď nastane čas obeda a vy neumierate od hladu. Vtedy si môžete vybrať také jedlo, ktoré nie je kalorické ani príliš ťažké. Odporúča sa morčacie či králičie mäso, ktoré patria medzi najchudšie a najzdravšie mäsá. Nezabudnite na vhodnú prílohu, tarhoňa či celozrná ryža je vhodným výberom. A v neposlednom rade veľa zeleniny, príloha so zeleninovým šalátom by mali byť v rovnakom pomere.

salát

Večera
Nezabúdajte po obede nejesť sladkosti a ovocie, ale zamerajte sa na zeleninu. Ak príde večerná hodina a vy stále pociťujete hlad, siahnite po zelenine. Nakrájajte si kaleráb či zeler do tvaru hranolčekov a vezmite si ich k filmu, tak utíšite svoj hlad a pažravosť. Základom sú správne recepty,, ktoré vám pomôžu schudnúť.