Nemôžete sa pri učení alebo práci koncentrovať? Tento problém pozná asi každý

Aj ten najmúdrejší študent si musí sadnúť za knihy a učivá si opakovať, nehovoriac o väčšine ostatných, s priemerným IQ. Opakovanie je matkou múdrosti a pri štúdiu nutnosťou.

studetn

Asi v každom študentovi, u niekoho raz za čas, u niektorých pravidelnejšie, sa pohne svedomie a uvedomí si, že v čase svojho voľna by si mal nájsť čas na spomenutú matku múdrosť, čiže sadnúť si, otvoriť knihy a zošity, no a naučiť sa, respektíve opakovať si a zapamätať témy a poznatky, v ktorých má menšie alebo väčšie medzery. A rovnako asi každý študent pocíti, že nie vždy je to také jednoduché. Áno, povieme si, vymedzím si čas na učenie, ale to ešte nepočítame so stovkami rušivých a myseľ odpútavajúcich faktorov.

čtení

Týmto faktorom podliehame ešte viacnásobne, ak sa nám k učeniu a opakovaniu si tém nechce. Síce všetko nasvedčuje tomu, že „svedomito študujeme“, ale v podstate sedíme, máme otvorenú knihu, zapnutý počítač, no samotný efekt učenia je tak možno 20 %, ostatné percentá koncentrácie našej mysle venujeme Facebooku, Youtubeu, hudbe, jedlu, telefonátom,… veď to pozná asi každý. Nehovoriac o tom, ak nás v našej izbe neustále vyrušujú súrodenci alebo rodičia, pričom si to neuvedomujú.

kniha

• Ako týmto faktorom zabrániť? Toto tajomstvo a niekedy priam neriešiteľný úkon nám pomôže vyriešiť .

Je asi ospravedlnením a bežný človek by sa mal dokázať vcítiť a pochopiť, že niekedy človek naozaj chce venovať čas štúdiu, písaniu a koncentrácii, ale ono sa to ľahko povie, ťažšie to vyzerá v realite. Ale samozrejme si treba uvedomiť, že ak by sa tieto veci tolerovali, vzápätí by sa dali ľahko zneužiť ako častá výhovorka a to pre každého. Tá cesta k dosiahnutiu vhodného prostredia ku koncentrácii, štúdiu a práci tu je. A treba si priznať, že niekedy z nás hovorí lenivosť a roztržitosť zo zábavnejších vecí, ktoré by sme uprednostnili pred snahou.