Strácate pozornosť a sústredenie je pre Vás problém? Vyskúšajte toto…

Nechajte prúdiť vzduch do miestností a rozprúďte svoje myšlienky. Máte pocit, že,,už to nie je ako kedysi,,? Nemusí to byť primárne dôkaz veku. Niekedy stačí malé popostrčenie. Naše telo vydáva zo seba každý deň maximum. Odmeňte ho. Pri klesaní výkonu, sústredenia či strate pozornosti okamžite zbystríme a podvedome spustíme alarm nedostatku energie. Čas na kávu, silný stimulant ktorý dokáže rozbehnúť Váš motor na maximum. Nie vždy je to ale šťastné riešenie… Ako prvé by ste mali nechať prúdiť čerstvý vzduch do miestnosti. Dodáte tak prísun kyslíka do mozgu a ten sa okamžite reštartuje. Odznie dokonca aj bolenie hlavy. Ak však máte pocit, že to stále nie je ono, vyskúšajte pohár vody. Naše telo tvorí z veľkej časti voda. Žilami nám preteká krv, ktorá zásobuje aj mozog. Ak máte často bolesti hlavy, ste malátny a trpíte mozgovou hmlou je na mieste porozmýšľať o tom či má Vaše telo dostatok tekutín.

Užívajte si každý deň naplno

Ak mu nedožičíte správny prísun čistej vody, krv sa zahusťuje a vytvára tlak na drobné žilky ale aj väčšie žily – áno aj tie, ktoré zásobujú mozog kyslíkom. Ste vyspaný do ružova? Priemerný dospelý človek denne spí 6 – 8 hodín. Pekná predstava, bohužiaľ často na míle vzdialená od reality. Doprajte telu oddych a prípravu na ďalší deň, ktorý ho čaká. Počas spánku mozog stále spracováva informácie daného dňa. Zlým spánkom budete nielen nevrlý a nervózny, ale štart do nového dňa sa Vám výrazne spomalí. Skúste pred spaním trochu relaxovať a užiť si počúvanie príjemnej hudby. Zdravá strava, áno áno zdravá strava. Doslova vidím ako minimálne polovica z Vás, čítajúcich tento článok práve prevrátila očami. Toto je ale realita. Zdravá strava podporuje prirodzené procesy nášho tela. Očistenie organizmu od voľných radikálov udržuje zdravý chod všetkých orgánov a eliminuje zápalové procesy.

Doprajte si nálož vitamínov a antioxidantov

Dajte svojmu telu zelenú…

Doplňte potrebné vitamíny a antioxidanty. Zdravšou alternatívou je určite čaj Matcha. Nie je žiadnou novinkou ani u nás a určite ste o ňom už počuli. Má výnimočné vlastnosti aj vďaka obsahu kofeínu a L- teanínu a dokáže navodiť stav kľudovej pozornosti. Vďaka obsahu L -teanínu môže mať vplyv na niektoré chemické látky v mozgu. Konkrétne dopamín alebo serotonín. Táto neesenciálna aminokyselina môže zlepšovať reakčnú dobu a pomäť. Pri pití toho výnimočného čaju, ktorého pozitívne účinky môžeme sledovať od krvného obehu po podporu chudnutia však buďte opatrný a držte sa zásady všetko s mierou. Tak isto ako každá potravina, vitamínové preparáty, bylinky či lieky môže mať aj Matcha čaj nežiaduce účinky Totalvital. Tak to s nadmerným pitím určite nepreháňajte. Inak je to mimoriadne prospešná varianta prímu tekutín a zdraviu prospešných látok.