Letná a zimná dovolenka

Chodíte radi na dovolenky? Akú dovolenku preferujete, letnú alebo zimnú, či dokonca oboje? Na poriadnu dovolenku so všetkým, čo k nej patrí potrebujete aj dostatok financií. Sporíte si celé mesiace na letnú dovolenku a potom je vám ľúto, že sa tie peniažky minuli? Skúste dávať mesačne bokom peniažky konkrétne určené na výlety a dovolenky. Dovolenku môžete stráviť pokojnejšie a viac si ju užijete. Letné dovolenky nás k vode ťahajú. Pri suchých a teplých dňoch, kedy teplota stúpne skoro na štyridsať stupňov celzia, naše telo potrebuje schladiť. Na to slúži voda. Či už zvolíte vodu v podobe bazéna na dvore, kúpaliská, prírodné jazerá alebo sa vydáte k moru, je už len na vás. Aj na Slovensku máme veľa rôznych kúpalísk a jazier, kde sa viete v teplých letných dňoch osviežiť, zaplávať si, či užiť si opaľovanie a oddych na deke s rodinou.

 

dovolenka

 

V lete sa dá časť oddychu stráviť veľmi príjemne. Môžete napríklad ísť kempovať, alebo ísť na týždňový výlet s karavanom, no niektorí možno preferujete spanie pod holým nebom. Ak idete stanovať, rozložíte si stan na miestach na to určených a už si aj môžete opekať s vašimi priateľmi. Áno, všetko voľačo stojí, ale s tým proste musíte počítať. Zimné dovolenky sú fajn. Čerstvý studený vzduch vás nabudí zo zaspatej zimy a zároveň rozhýbete svoje telo. Robíte niečo aj pre svoje zdravie. Na zimnú dovolenku sa musíte pripraviť už omnoho skorej. Zarezervovať si hotel aj pol roka dopredu, alebo iné ubytovanie.

 

more

 

Ak radi lyžujete, snowboardujete, bežkujete, či len vytiahnete sánky pre deti, zimnú dovolenku si určite užijete. Na Slovensku máme množstvo rôznych lyžiarskych stredísk, kde si priamo z hotela môžete vyjsť priamo na svah. V hoteloch navyše máte kompletnú starostlivosť a vybavenie, navyše aj reštauráciu alebo kaviareň na jednom mieste. Veľa ľudí to oceňuje. Občerstviť sa môžete aj priamo na svahu na jednej zo zastávok počas lyžovania. Deti sa radi sánkujú. Na to im  stačí obyčajný malý kopček, aby sa dosýtosti vyšantili. K šťastiu stačí aj málo. Detskú radosť je vidieť okamžite. Predstavte si tú detskú tváričku, keď do vás hodia snehovú guľu či postavia snehuliaka. Na akú dovolenku sa tento rok chystáte? Uprednostníte teplo a leto, alebo skôr osviežujúcu zimu?