Plastové palety majú dlhšiu životnosť

Palety sú v súčasnosti dôležitou časťou transportných činností každej firmy. vždy keď treba prepraviť materiál, tovar alebo iné komponenty, sú palety viac než potrebnou súčasťou manipulácie s tovarom a jeho následnou prepravou na miesto určenia. Klasické palety sa vyrábajú z dreva a predstavujú skutočne ekologický variant prepravného obalu. Avšak plastové palety priniesli určitú formu inovácie, ktorá umožňuje používať paletu oveľa dlhšie a omnoho viacej krát, ako to bolo pri drevených paletách. Materiál je odolný, pevný a preto sa plastová paleta môže používať opakovane.

rozbité drevené palety

Kto by bol povedal, že aj výrobok z plastu môže byť ekologický. Avšak z dlhodobého hľadiska môžeme konštatovať, že plastové palety vydržia oveľa dlhšie než drevené palety. Drevená paleta sa veľmi rýchlo rozpadne, najmä pri ťažkých nákladoch. Okrem toho ju treba ošetrovať voči škodcom, ako sú napríklad roztoče a podobne.

drevené palety

Kvalitné plastové palety poslúžia firme aj dlhé roky. Stačí ich sem tam pohodlne očistiť, čo vôbec nie je namáhavá práca a budú vám slúžiť naozaj veľmi dlho a spoľahlivo. V ponuke plastových paliet nájdete iste mnohé typy a mnohé rozmery, ktoré sú štandardizované, čo sa vám naozaj môže hodiť. Štandardizované rozmery totiž poslúžia akejkoľvek doprave, prípadne transporte do zahraničia a s najväčšou pravdepodobnosťou s nimi nebudete mať žiadne problémy.

Plastové palety sú navyše aj ľahšie, hygienickejšie a preto vyhovujú aj takým druhom prepravy, ako je napríklad letecká doprava. Rozhodli ste sa, že by ste plastové palety vyskúšali používať aj vy? Skvelá správa! Neváhajte preto kontaktovať spoločnosť Schoeller Allibert. U nich si iste vyberiete zo širokého sortimentu paliet. Každá spoločnosť tu nájde určite to, čo potrebuje. Stačí ich kontaktovať a vybrať si z ponuky práve to, čo potrebuje vaša spoločnosť.