Nízka mzda v automobilke

Netrvalo dlho a automobilka  Jaguár Land Rover, naberali ľudí do zamestnania na rôzne pozície. Zamestnanci sa mohli tešiť z vysokého platu ktorá im ponúkala  už budú rok , ale realita je úplne iná.

 pokles financí


»        Automobilka im ponúkala nástupný plat  vo výške 1225 € no realita je skutočnosti iná. Zamestnanci dostanú o polovicu menej teda necelých 650 € v hrubom. Ľudia im za takýto zárobok odmietajú pracovať.  keďže je pre Slovákov táto práca finančne  nezaujímavá  z dôvodu  nízkej  mzdy a preto ľudia postupne odchádzajú a nahradí ich lacná pracovná sila zo zahraničia. Teda Slovákov nahradí pracovná sila zo Srbska, Ukrajiny alebo z Rumunska. Ak automobilka nevyrieši túto situácii bude musieť túto lacnú pracovnú silu zamestnať.

 

Benefity ktoré automobilka ponúka by mala vynahradiť zamestnancom nízku mzdu. Ide o benefity ako napríklad ubytovanie, doprava z  a do práce zdarma alebo stravne lístky či   iné benefity  ktoré ponúka. No benefity nie sú všetko. Ľudia by mali zarábať toľko aby koľko si naozaj zaslúžia. Aj keď štát poskytol dostatočnú investíciu , automobilka môže zamestnať len 3000 ľudí z 1200 hrubým  platom , no ani toto v automobilke nebude.

 stlačování peněz


»        Automobilka sa bráni tým že ak budú mať kvalifikovaných zamestnancov ty budú mať mesačnú mzdu od 800 do 1200 eur a to závislosti od skúseností a pracovnej pozície. Automobilka ďalej dodáva že by mala v priebehu budúceho roku vyrobiť viac ako 1800 automobilov , ale ak nebude mať ľudí ktorý by ich vyrobili , nebude ani jeden. Oproti automobilke Volkswagen je Jaguár , Land Rover behom na dlhé trate a o všetko sa zatiaľ rozhoduje.  Automobilka Wolsvagen má nástupná mzda pohybuje okolo 1050 eur aj s benefitmi no zvyšovanie bude aj budúcom roku. Tak či onak ak budú zmeny aj v Land Rover vo zvyšovaní platu budeme vás určite informovať v ďalších článkoch.