Na Netflixe malo prebehnúť vysielanie vysoko kontroverznej šou

Na globálne čoraz populárnejšej sieti Netflix sa mala 27. februára 2018 odvysielať veľmi kontroverzná šou, ktorá na sociálnych médiách zanechala zdesené a zmätené komenty od ľudí, ktorí videli eštelen úvodný trailer. V čom spočíva jej kontroverzia?

cenzura

V podstate ide o reality show, ale s nezvyčajným obsahom, o akom sme možno mnohí ešte nepočuli. Pointa reality show Push spočíva v tom, že sa do nej prihlási skupinka ľudí a tí spravia tlak na určitú vybranú osobu s tým, že musí niekoho zabiť. Vybraná osoba však nebude tušiť, že je do tejto „zábavnej“ šou zapojená. Skrátka vymyslí sa nátlak udalostí a bude sa čakať na to, ako dotyčný zareaguje, či by bol skutočne schopný niekoho zavraždiť. Samozrejme sa počíta s tým, že v takom prípade nastane odhalenie a potencionálnej vražde sa zabráni. Aj napriek tomu však tento obsah pôsobí moc kontroverzne a skôr nepríjemne. Tvorcovia však vysvetľujú, že ich cieľom má byť vytvorenie sociálneho dokumentu, pomocou ktorého sa bude dať zistiť, pod akým nátlakom a či vôbec by boli určité osoby schopné vykonať tento najťažší hriech. Preto by sa mala nová „šou“ pravdepodobne zameriať na rôzne typy osobností. 

vražda

Do istej miery sa dá uznať, že pointa takejto šou či sociálneho dokumentu je celkom zaujímavá, no na druhej strane svojim obsahom prevyšuje zmysel slova zábava či dokumet a akéhosi ľudského pohľadu na svet. Takéto situácie sú žiaľ súčasťou reality, ale robiť z toho televíznu šou? No pochyby a akýsi strach, či kritické komentáre na sociálnych sieťach k novej reality show sú zrejme vo viacerých prípadoch oprávnené.

policie

 K dobrému menu jej autora Derrena Browna nepomáha ani jeho staršie vystúpenie z roku 2003, kedy tento netradičný „zabávač“ hral ruskú ruletu v priamom prenose. Ako vystúpenie dopadlo? Derren Brown je stále medzi nami ale možno iba z dôvodu, že vystúpenie z roku 2003 prišla prerušiť polícia. Na naliehanie svojich kolegov aby z vystúpenia odstúpil, totiž nebral ohľad.